ru ua

Економічне зростання країн Африки сповільнюється проблемами, пов'язаними з правами володіння сільгоспугіддями, - Світовий банк

Згідно з доповіддю Світового банку, економічне зростання в Африці в даний час сповільнюється проблемами, пов'язаними з правами володіння величезними територіями сільськогосподарських угідь. Про це повідомляє телеканал "Росія 24".

Половина необроблюваної родючої землі знаходиться на "чорному континенті", проте там сам високий рівень бідності. Аналітики банку відзначили, що багато в чому це пов'язано з нездатністю фермерів довести своє право власності; юридичні чвари та самовільні захоплення земель перешкоджають нормальному веденню господарства.

Поряд з цим в доповіді наголошується, що якщо африканські країни прагнуть використовувати свої ресурси в повній мірі і створювати нові робочі місця, то необхідно вводити модернізовані методи управління земельними ресурсами.

Віце-президент Світового банку по Африці Махтар Діоп у своїй доповіді "Збереження землі в Африці для загального блага" пише: "Незважаючи на великі землі і багаті надра, Африка, як і раніше бідна".

"Модернізація методів управління земельними ресурсами - невід'ємна умова досягнення швидкого економічного зростання, який знизить кількість бідних і відкриє нові можливості для африканців, в тому числі для жінок, які складають 70% від загального числа африканських фермерів, проте вони часто не допускаються до землі з- за норм звичаєвого права. Статус-кво є неприйнятним, і багато що має змінитися, щоб африканці могли отримати вигоду зі своєї землі", - пише Діоп.

У доповіді дано рекомендації про необхідність забезпечення урядом прав володіння громад і приватних осіб, а також можливого використання нової і відносно дешевої супутникової технології для дослідження землі.

За даними банку, на даному етапі життєво необхідно удосконалити закони, що регулюють права на власність на землю, що дозволило б африканцям отримати більше користі від зростаючих цін на сировинні товари і від збільшення обсягу іноземних інвестицій.

Міжнародний кореспондент BBC Марк Дойлі підкреслив, що оновлені методи управління земельними ресурсами можуть також перешкодити захопленню земель. В останні роки інвестори з багатих країн придбали мільйони гектарів землі, і вони можуть підтвердити, що на їх володіння ніхто не робить замах.