ru ua

Економічна свобода у США у 2014 р. деградує, - експерти

США у 2014 р. вибули з першої десятки країн з найбільш вільною економікою.

Згідно з доповіддю "Індекс економічної свободи" (Index of Economic Freedom), яка щорічно публікується американським дослідницьким інститутом Heritage Foundation, у 2014 р. США вибули з першої десятки країн з найбільш вільною економікою, опинившись на 12-му місці. Протягом уже семи років економічна свобода у Сполучених Штатах деградує порівняно з іншими країнами, вважають автори доповіді.

У документі йдеться, що США відчувають "особливо значне розмивання прав власності, свободи від корупції та контролю над бюджетними витратами". Більш того, "значне збільшення розміру і масштабів участі уряду в економіці, в тому числі за допомогою нових дорогих заходів регулювання в таких сферах, як фінанси та охорона здоров'я, тягне за собою значну ерозію економічної свободи у США".

Експерти Heritage Foundation вважають, що найбільш економічно вільними країнами є Гонконг, Сінгапур, Австралія, Швейцарія, Нова Зеландія і Канада. США, перебуваючи на 12- му місці, виявляються позаду таких країн, як Маврикій і Естонія.

При цьому, незважаючи на критику таких проектів адміністрації Президента США Барака Обами, як реформа охорони здоров'я (Obamacare) і реформа фінансового сектора (відома як "поправка Додда-Франка"), експерти Heritage Foundation вказують, що деградація економічної свободи у США почалася ще в роки ліберальної адміністрації попереднього Президента Джорджа Буша, а також те, що деякі країни, які випереджають США в рейтингу економічної свободи, такі, як Канада, Швейцарія і Сінгапур, мають більш масштабні програми регулювання у сфері охорони здоров'я, ніж Obamacare.

Експерти Heritage Foundation доходять висновку, що, порівняно з Індексом економічної свободи 2013 р., у США насправді покращилася ситуація в тому, що стосується свободи від корупції, бюджетних витрат і свободи трудових відносин. Не все ще втрачено - США залишаються однією з вільних країн у світі, але дуже важливо постаратися переломити таку тривожну тенденцію, йдеться в доповіді.

Як повідомлялося, у новому "Індексі економічної свободи", який проводить Heritage Foundation спільно з газетою Wall Street Journal, опублікованому 14 січня 2014 р., Україна посіла останнє, 43-е місце серед європейських країн. У загальному списку Україна посіла 155-те місце зі 178-ми держав.