ЄК проводить розслідування податкових відносин Ірландії, Нідерландів і Люксембургу з транснаціональними корпораціями

Єврокомісія проводить розслідування щодо податкових відносин Ірландії, Нідерландів і Люксембургу з транснаціональними корпораціями, в тому числі Apple і Starbucks.

Єврокомісія проводить розслідування щодо податкових відносин Ірландії, Нідерландів і Люксембургу з транснаціональними корпораціями, в тому числі Apple і Starbucks, повідомляє "Росія 24".

Уряди цих трьох країн давно підозрюють у залученні транснаціональних корпорацій за рахунок податкових послаблень.

Попереднє розслідування, проведене Брюсселем, щодо того, чи дійсно деякі податкові угоди укладаються з порушенням правил ЄС, підсилює політичний тиск, так як на даний момент зростають зусилля міжнародного співтовариства по боротьбі з ухиленням від податків.

Рішення Європейської комісії провести розслідування про податкові відносини трьох держав - членів ЄС з окремими компаніями, в тому числі Apple і Starbucks, продиктоване реалізацією плану, розробленого ОЕСР і націленого на усунення податкових лазівок, які дозволили компаніям заощадити десятки мільярдів євро за останнє десятиліття.

На минулому тижні, на зустрічі в Санкт -Петербурзі, на саміті G20 було схвалено план дій ОЕСР, а від місцевих урядів знадобилося перевірити власні податкові законодавства. Борці за податкову справедливість відзначають, що проблема ухилення від сплати податків особа актуальна вже протягом останніх десяти років і знову вона стала в центрі уваги, коли намітився спад податкових надходжень.

Розслідування, що проводяться парламентами у Великобританії, Нідерландах і США в останні місяці пролило світло на величезні масштаби ухилення від сплати податків компаніями, які розгортають складні схеми і використовують лазівки в податковому законодавстві.

"Дії парламенту призвели до того , що з політичної сфери відомості про дану проблему дійшли до громадськості , яка оголосила бойкот продуктам Starbucks і Amazon у Великобританії", - заявив Сорлі МакКафе, глава Християнської допомоги Ірландії, організації, яка активно виступає проти ухилення від сплати податків .

Зазначимо, що організація економічного співробітництва та розвитку пропонує організувати автоматичну систему обміну даними про податкових ухильників. Вона повинна виробити єдиний стандарт передачі подібної інформації між всіма 27 країнами організації .

У ОЕСР вже розроблений стандартний формат передачі даних, на якому може бути заснована дана програма. Крім того, існує так звана Model 1 IGA, яка застосовується для обміну податковою інформацією між Францією, Італією, Німеччиною, Іспанією, Великобританією і США.

Генеральний секретар ОЕСР Анхель Гуррія впевнений, що пропоновані технічні заходи дозволять зменшити ступінь оффшорізаціі економік країн-учасниць.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся