Єгипетські спецслужби викрадають незгодних і піддають їх тортурам, - Amnesty International

НовиниСуспільство    13.07.2016 - 07:00
Фото: в Amnesty International підготували нову доповідь про порушення прав людини в Єгипті
Фото: в Amnesty International підготували нову доповідь про порушення прав людини в Єгипті

Такі заходи є сьогодні "ключовим інструментом державної політики" нинішнього єгипетського режиму

Єгипетські служби безпеки викрадали і катували сотні людей у минулому році в ході кампанії із залякування опозиції і боротьби з незгодними. Про це стверджує міжнародна правозахисна організація Amnesty International, передає ВВС.

Серед тих, хто піддався залякуванням - студенти, політичні активісти, демонстранти - деяким з яких було не більше 14 років. Всі вони зникли без сліду, йдеться в доповіді правозахисників.

Такі заходи в Amnesty назвали "ключовим інструментом державної політики" нинішнього єгипетського режиму.


Згідно з документом, підготовленим, правозахисниками, багатьох із зниклих людей спецслужби, імовірно, утримують протягом місяців, причому вони утримуються з зав'язаними очима та зв'язаними руками.

У доповіді також наводиться один із випадків, який стосується 14 річного Мазена Мохамеда Абдаллаха. Хлопчика агенти національної служби безпеки Єгипту забрали з дому у вересні і звинуватили в причетності до забороненого руху "Брати-мусульмани" і участі в несанкціонованих акціях протесту.

За словами Мазена, після того як він став заперечувати всі звинувачення, слідчі кілька разів згвалтували його, щоб він "запам'ятав" потрібне їм зізнання, а також били його струмом і обіцяли заарештувати батьків.

Під час допиту прокурора він відкликав своє визнання, проте йому все одно пред'явили звинувачення і відпустили лише 31 січня в очікуванні суду.

Тим часом, єгипетський уряд заперечує свою причетність до насильницьких зникнень і тортурам. За словами міністра внутрішніх справ Магді Абдул Гаффари, служби безпеки працюють згідно з єгипетськими законами.

Нагадаємо, Єгипет отримав перший з двох "Містралів".

On Top