Єфремов: ВР завтра у першому читанні може прийняти законопроект про декриміналізацію економічних злочинів

Вівторок 04 жовтня 2011 12:29

Верховна Рада завтра, 5 жовтня, може прийняти в першому читанні проект закону Президента Віктора Януковича про декриміналізації економічних злочинів. Про це на брифінгу у ВР повідомив лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, передає кореспондент РБК-Україна.
"Шанси є отримати підтримку президентського проекту закону... Депутати на даний момент вносять окремі зауваження і дуже може бути, що проект закону буде прийнятий в першому читанні, доопрацьований до другого читання і прийнятий в цілому", - сказав Єфремов.
Він підкреслив, що завтра проект закону, який "передбачає зміни кримінальної відповідальності на матеріальну і економічну в частині економічних злочинів буде розглянуто завтра одним з перших питань".

Нагадаємо, раніше Президент України Віктор Янукович подав на розгляд парламенту законопроект про декриміналізацію економічних злочинів. Відповідний законопроект зареєстрований у Верховній Раді 27 вересня.
Законопроектом пропонується за вчинення злочинів у господарській сфері замість покарання у вигляді позбавлення волі ввести санкцію у вигляді штрафу. Штраф може бути замінений судом на інше покарання лише у разі його несплати в строк, встановлений судовим рішенням.

Також замінити позбавлення волі на штраф пропонується і в тих випадках, коли суб'єктом злочину є посадова особа юридичної особи приватного права. Разом з тим положення щодо змін до статті 365 Кримінального кодексу (перевищення влади або службових повноважень, карається позбавленням волі від двох до десяти років) у тексті законопроекту відсутні.

Законопроект скасовує кримінальну відповідальність за ті діяння у сфері господарської діяльності, що на сьогодні втратили ознаки підвищеної суспільної небезпеки, достатньої для переслідування їх в кримінальному порядку. За вчинення таких правопорушень законопроектом встановлюється адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафів.

Раніше Президент заявив, що законодавство у сфері відповідальності за економічні злочини необхідно привести до європейських стандартів. Янукович констатував, що надлишкова криміналізація правопорушень у сфері бізнесу призводить, з одного боку, до обмеження прав і свобод громадян, зниження їх підприємницької активності, а з іншого - не приносить ніякої вигоду для держави, що фактично не отримує належного відшкодування шкоди, завданої такими протиправними діями.

Що стосується, 365 ст. Кримінального кодексу за якою звинувачують Юлію Тимошенко та змін, в якій не передбачено, то заступник голови Партії регіонів Дмитро Шенцев в п'ятницю заявив, що фракція Партії регіонів готова розглянути питання декриміналізації цієї статті.

Крім того, у Верховній Раді зареєстрували два законопроекти про декриміналізацію кримінальної справи проти Юлії Тимошенко.

Зазначимо, лідер фракції БЮТ-Батьківщина Іван Кириленко повідомив, що депутати БЮТ не будуть голосувати за зміни до законодавства, ящо можуть звільнити Тимошенко в обмін на сплату 1,5 млрд грн збитків "Нафтогазу".

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся