Ефіопія та Еритрея вперше за 20 років відкрили кордон для транспорту

Ефіопія та Еритрея вперше за 20 років відкрили кордон для транспорту
Фото: відкриття кордону для транспорту (twitter.com/hawelti)

Ефіопія та Еритрея підписали декларацію про укладення миру

Президент Еритреї Ісайяс Афеворкі і прем'єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед знову відкрили кордон між двома африканськими державами для транспортного сполучення. Про це міністр інформації Еритреї Йемане Мескель написав у вівторок, 11 вересня, Twitter.

За його словами, президент Ісайяс Афеворкі і прем'єр-міністр Абій Ахмед сьогодні офіційно відкрили прикордонний пункт між двома країнами для підключення до автомобільного транспорту. Обидва лідера скоро прибудуть в Асмэру і приступлять до з'єднання іншої дороги для такої церемонії.

Нагадаємо, 9 липня Ефіопія та Еритрея підписали декларацію про укладення миру. Декларація була підписана на зустрічі прем'єр-міністра Ефіопії Абія Ахмеда і президента Еритреї Исайяса Афеворкі в столиці Еритреї, Асмэре. Також сторони заявили про готовність співпрацювати в ряді сфер, зокрема, в економічній і соціальній.

Як відомо, конфлікт між Ефіопією і Еритреєю спалахнув у 1998 році і тривав до 2000 року через територіальні суперечки. Тоді бойові дії забрали близько 80 тис. життів. Мирний договір був підписаний сторонами в грудні 2000 року, однак Ефіопія відмовилася приймати остаточне рішення арбітражу, винесене через два роки з питання про розділення спірних територій.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся