ЄБРР наполягає на наданні йому можливості кредитувати українські підприємства в гривні.
Європейський банк реконструкції і розвитку наполягає на наданні йому можливості кредитувати українські підприємства в національній валюті. Про це заявив виконавчий директор і голова ради директорів ЄБРР від України, Румунії, Грузії, Молдови і Вірменії Ігор Подолєв на Міжнародному інвестиційному форумі, що проходить сьогодні в Запоріжжі, передає кореспондент РБК-Україна. "Ми вже б'ємося чотири або п'ять років з Національним банком. Останні три роки ми робимо це при стовідсотковій підтримці уряду і Міністерства фінансів. Ми просимо дозволити нам кредитувати українські підприємства не у вільно конвертованій валюті, а в національній валюті. Але Національний банк стоїть як Брестська фортеця. Як говорять дипломати - no comments, але з цим пора кінчати", - сказав він.
На думку І.Подолєва, надання кредитів в гривнях сприятиме зниженню рівня інфляції і збільшенню валютного резерву країни, і, головне, - мінімізації значних валютних ризиків, від яких страждає українська сторона.
І.Подолєв також відзначив, що одним з визначальних чинників в політиці ЄБРР на території України є неадекватний інвестиційний клімат. За його словами, дана ситуація є нормою не тільки для важких кризових часів, але і для періоду стабільності.