ЄБРР погіршив прогноз зростання ВВП України в 2014 р. на 1 п.п. - до 1,5%

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) погіршив прогноз зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2014 р. на 1 п.п. - до 1,5%. Про це йдеться в звіті банку.

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) погіршив прогноз зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2014 р. на 1 п.п. - до 1,5%. Про це йдеться в звіті банку.

При цьому в травні 2013 р. ЄБРР прогнозував зростання валового внутрішнього продукту України на 2,5%.

"Економіка України знаходиться в стані занепаду, починаючи з третього кварталу 2012 р., постраждавши від складних зовнішніх тенденцій на ринку, поганого бізнес-середовища та нестабільності у внутрішній політиці країни. Низький зовнішній попит, подавлені ціни на сталь та інші сировинні товари, призвели до скорочення в таких ключових галузях, як машинобудування, металургія і хімпром. Крім того, продовжує скорочуватися будівництво", - йдеться у звіті ЄБРР.

При цьому зазначається, що кредитна активність залишається дуже слабкою, оскільки реальні процентні ставки в місцевій валюті коливається на рівні близько 20% і Національний банк України (НБУ) продовжує розширювати контроль над рухом капіталу.

"Хоча рецесія, ймовірно, закінчиться в четвертому кварталі 2013 р. у зв'язку зі сприятливими ефектами бази і близькому до рекордного урожаю, подальше відновлення, ймовірно, буде дуже повільним, якщо влада не почне реалізацію програми реформ", - відзначають аналітики ЄБРР.

При цьому, як наголошується в звіті, зовнішні ризики залишаються дуже високими, так як резерви НБУ скоротилися до близько 2,5 місяців імпорту і доступ уряду до міжнародних ринків капіталу істотно обмежений.

Зазначимо, що згідно з прогнозом ЄБРР від 10 травня, ВВП України в 2013 р. знизиться на 0,5%.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся