ua en ru

ЄБРР надасть "Теплодар Піві" 5 млн євро для будівництва сонячної електростанції в Україні

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) надасть пакет фінансування на суму 5,4 млн євро для реалізації проекту з будівництва та експлуатації сонячної електростанції встановленої потужністю 4,2 МВт ТОВ "Теплодар Піві", однієї з операційних компаній ізраїльської SunElectra.

Як повідомив ЄБРР в прес-релізі, пакет фінансування, організований банком, включить восьмирічний кредит ЄБРР на суму 3,9 млн євро і п'ятнадцятирічний кредит Фонду чистих технологій (ФЧТ) на суму 1,5 млн євро.
Зареєстрована в Одесі компанія "Теплодар Піві" буде експлуатувати сонячну електростанцію, розташовану Одеської області.

Новий проект в сфері сонячної енергетики є частиною Програми фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF) - інвестиційного механізму ЄБРР обсягом 70 млн євро (50 млн євро від ЄБРР і 20 млн євро від ФЧТ), призначеного для надання фінансування місцевим приватним підприємствам, що бажають інвестувати кошти в проекти з відновлюваної енергетики в Україні.

Раніше ЄБРР в рамках програми USELF надав групі Rengу Development в цілому 11,1 млн євро для будівництва двох сонячних електростанцій у Вінницькій області.
Ізраїльська SunElectra вийшла на український ринок в 2011 році, компанія займається продажем обладнання для сонячних електростанцій, а також будівництвом таких енергооб'єктів "під ключ".
В кінці 2011 р. SunElectra заявила про плани з будівництва в Одеській області 10 сонячних електростанцій загальною потужністю 25-30 МВт. Компанія вивчала можливість встановлення систем встановленою потужністю до 4 МВт кожна, так як підключення таких об'єктів до енергосистеми не вимагає модернізації існуючих електричних підстанцій.

Крім Sunelectra проекти з будівництва сонячних електростанцій в Одеській області реалізують австрійська компанія Activ Solar та українська Rengy Development.

На різних етапах реалізації в Україні знаходиться понад 100 проектів будівництва сонячних електростанцій сумарною потужністю понад 1380 МВт. Такі об'єкти будують компанії з Португалії, Німеччини, Франції, Австрії, Чехії, Ізраїлю, а також вітчизняні девелопери.

ЄБРР - найбільший фінансовий інвестор в Україні. Станом на 1 серпня 2013 р. банк виділив на реалізацію 327 проектів в Україні понад 8,55 млрд євро.

ФЧТ був створений у 2008 р. для надання підтримки у впровадженні відновлюваних та енергоефективних технологій, володіють великим потенціалом для мінімізації довгострокових викидів парникових газів країнам з середнім рівнем доходів. ФЧТ вже фінансує програми в 15 країнах і одному регіоні, будучи найбільшим з діючих багатосторонніх інструментів фінансування програм у сфері клімату.