О.Шустік: ВАСУ своєю діяльністю може викривити результати президентських виборів.
Вищий адміністративний суд України своєю діяльністю може викривити результати президентських виборів. Про це заявила заступник голови комітету Верховної Ради України з питань правосуддя, заступник голови фракції БЮТ Олена Шустік на засіданні парламенту, повідомляє прес-служба нардепа.
Мова йде, зокрема про розпорядження голови ВАСУ Олександра Пасенюка за №15 від 16 жовтня 2009 р. Цим розпорядженням він на порушення вимог закону про судоустрій (п.2 ч.2 ст.42) перебравши на себе функцію президії ВАСУ особисто і одноосібно створив судову палату з розгляду справ щодо виборів Президента України і затвердив її персональний склад.
До цієї палати увійшли 15 суддів інших палат та 5 заступників голови ВАСУ, 4 з яких є головами інших судових палат, повідомляє прес-служба. "Це автоматично ставить під удар легітимність виборчого процесу та його результатів", - зазначає вона.
О.Шустік звертається до голови ВСУ, голови Ради суддів України з проханням ініціювати питання перед Вищою радою юстиції України про дисциплінарну відповідальність О.Пасенюка.