На Донбасі бойовики вербують підлітків, - постпред України в ООН

НовиниНадзвичайні події    03.08.2016 - 13:16
Фото: на Донбасі бойовики залучають підлітків у свої ряди
Фото: на Донбасі бойовики залучають підлітків у свої ряди

Будівлі дитячих садків і шкіл бойовики використовую у військових цілях

На тимчасово окупованих територіях Донбасу створюються табори, де дітей навчають, як користуватися зброєю і вести розвідувальну діяльність. Про це заявив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко на засіданні Ради безпеки, передає центр новин ООН.

Єльченко зазначив, що цієї інформації не було в доповіді по Донбасу генерального секретаря ООН, тому необхідно виправити це.


"На жаль, це ще один приклад того, як закривають очі на єдиний відбувається сьогодні конфлікт у Європі", - підкреслив постпред України при ООН.

Згідно з доповіддю ЮНІСЕФ, на непідконтрольних уряду територіях і вздовж лінії зіткнення на сході України проживають 580 тис. дітей. Саме вони найбільше страждають від наслідків нинішнього конфлікту на Донбасі.

Єльченко розповів, що бойовики залучають дітей підліткового віку до лав незаконних озброєних груп, а будівлі дитячих садків і шкіл використовують у військових цілях.

"Згідно з даними міністерства оборони України, 39 будівель шкіл, дитячих садків та інших дитячих установ на тимчасово окупованих територіях України використовуються підтримуваними Росією незаконними збройними групами у військових цілях. Вони перетворюють ці об'єкти в бараки, укріплені військові форпости, склади з зброєю і боєприпасами", - повідомив постпред.

За його словами, влада постійно отримує повідомлення про вербування дітей у віці 15 років для участі у бойових діях.

Так, у травні в 10 км від Донецька спостерігачі ОБСЄ бачили дитину приблизно 12-14 років у камуфляжній формі з автоматом АК-47.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в зоні АТО за добу поранено 3 українських військових, загиблих немає.

On Top