Частка пенсійних витрат у ВВП України може збільшитися до 29% через неблагополучну демографічної ситуації, - S&P

Населення України швидко старіє - як і населення більшості європейських країн з групи порівняння, включаючи Сербію, Грузію і Білорусь. Це може зумовити збільшення і без того надмірно високої частки пенсійних витрат у ВВП Україна з18% до 29%. Про це йдеться в звіті служби кредитних рейтингів Standard & Poor's.

За прогнозами ООН, частка працездатного населення в загальній чисельності населення скоротиться з 71% в 2010 р. до 59% до 2050 р. - виходячи з припущення про те, що середньорічний приріст населення буде становити -0,65%.

«Рівень пенсійних витрат в Україні один з найвищих у світі, його перевищує тільки показник Італії (який повинен знизитися внаслідок підвищення середнього пенсійного віку і введення обмежень на виплати пенсій). Для порівняння: ми відзначаємо, що, за прогнозами МВФ, до 2030 р. витрати України на пенсійне забезпечення збільшаться на 6% ВВП у порівнянні з 3,2% ВВП в Туреччині і 4,6% в Росії, в той час як в Угорщині, Естонії, Болгарії і Польщі вони фактично знизяться», - йдеться в звіті S&P.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся