Частка Android на ринку смартфонів продовжує зростати в піку iOS

НовиниТехнології    08.08.2013 - 18:01
Операційна система Android від Google Inc. продовжує лідирувати у війні за смартфони, створюючи тим самим великі неприємності для таких компаній, як Apple Inc. і BlackBerry Ltd.

Операційна система Android від Google Inc. продовжує лідирувати у війні за смартфони, створюючи тим самим великі неприємності для таких компаній, як Apple Inc. і BlackBerry Ltd. Нові дані, опубліковані дослідницькою компанією IDC, показали, що у II кварталі поточного року частка Apple на світовому ринку скоротилася до 13,2% із 16,6% торік, у той час як пристрої на Android зайняли 79,3% ринку, зміцнивши торішню позицію в 69,1%, передає "Росія 24".

На третьому місці серед найбільш популярних операційних систем для смартфонів - Windows Phone, яка зуміла зайняти 3,7% ринку.
Особливо обтяжливими виявилися результати компанії BlackBerry. Незважаючи на нещодавні гучні анонси нових продуктів, частка ринку девайсів на програмному забезпеченні цієї компанії за тримісячний період, що завершився в червні, впала із 4,9% у 2012 р. до незначних 2,9%. Показники Symbian також впали - на 4 п.п., до 0,2%.

Хоча, звичайно, частка ринку - це не те ж, що й виручка. Таким чином, Apple на продажу iPhone досі заробляє більше за своїх конкурентів. За підрахунками IDC, його середня ціна у 2012 р. склала 710 дол. проти середніх по ринку смартфонів 407 дол. поточного року.

Samsung, яка є компанією №1 за кількістю проданих пристроїв, і Apple, №2, отримують практично всю виручку галузі. У Canaccord Genuity підрахували, що операційний прибуток Apple від продажу смартфонів у II кварталі склав 5,99 млрд дол. з рентабельністю 33%.
Прибуток Samsung виявилася трохи скромнішим - 5,63 млрд дол., або 19%. Багато інших гравців втрачають гроші в цьому бізнесі, зазначають аналітики.

BlackBerry, яка випустила нову операційну систему в січні цього року, не змогла утримати позиції, в результаті чого у II кварталі канадського вендора обігнала Microsoft Corp., чия частка ринку операційних систем для смартфонів підросла до 3,7% із 3,1% у 2012 р.

Раніше в IDC повідомляли, що виробники смартфонів відвантажили продавцям майже 238 млн пристроїв за квартал, на 52,3% більше, ніж за той же період роком раніше, що є кращим результатом за п'ять кварталів. Порівняно з першими трьома місяцями року, поставки виросли на 10%.

При цьому лідери ринку - Samsung і Apple - почали втрачати частку. Так, у південнокорейської компанії за рік вона знизилася із 32,2 до 30,4%, а в американської - з 16,6 до 13,1%. У той же час частка LG, Lenovo та інших виробників істотно зросла, хоча вони, як і раніше, у два-три рази відстають від Apple за кількістю проданих пристроїв.

Загальні продажі мобільних телефонів з урахуванням смартфонів склали 432,1 млн пристроїв. Темпи зростання на цьому ринку істотно менше, ніж на ринку смартфонів, - лише близько 6% від II кварталу 2012 р. до другого кварталу 2013 р.

Зазначимо, що у Європі частка пристроїв під управлінням Android у II кварталі 2013 р. збільшилася до 70%.

Нагадаємо, у травні ц.р. Google нарахував 900 млн активних Android-пристроїв у світі.

Як стало відомо напередодні, за II квартал 2013 р. Google Play обігнав App Store за кількістю скачувань додатків на 10%, однак App Store при цьому заробляє у 2,3 рази більше, ніж Google Play.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: Apple, Google, Microsoft
On Top