Борг тепловиків в 20 млн гривень гальмує підготовку до опалювального сезону, - "Львівгаз"

НовиниЕнергетика    19.08.2016 - 10:21

Станом на 1 серпня теплопостачальні організації Львівської області заборгували ВАТ "Львівгаз" понад 20 млн грн за послуги з розподілу природного газу. Це майже третина суми інвестиційної програми компанії, якою, зокрема, передбачалося відремонтувати понад півсотні кілометрів газових мереж, повідомляє прес-служба "Львівгазу".

Компанія зазначає, що, якщо найближчим часом теплоенергетики не почнуть процес погашення боргів, "Львівгаз" не зможе гарантувати безпечне транспортування блакитного палива.

Прес-служба додала, що через значну заборгованість підприємств ПЕК області ПАТ "Львівгаз" не має можливості в повній мірі здійснити підготовку до опалювального сезону.

"Ми розуміємо, що у тепловиків сьогодні є значні фінансові проблеми. Однак, наше підприємство також має виконувати свої зобов'язання. Це, насамперед, підготовка мереж до опалювального сезону для безпечного і безперебійного транспортування газу, виплата заробітної плати і сплата всіх податків", - розповів голова правління "Львівгазу" Юрій Войсович.

За даними "Львівгазу", в п'ятірку мільйонних боржників входять компанії "Бориславтеплоенерго", "Дрогобичтеплоенерго", "Червоноградтеплокомуненерго", "Залізничнетеплоенерго" та "Львівтеплоенерго". Поки "Львовгазу" досягти домовленостей про розстрочення боргу та частковій оплаті вдалося з керівниками останніх двох підприємств. Разом з тим самим злісним неплатником залишається "Червоноградтеплокоммуненерго", відзначає компанія.

"Чинне законодавство чітко регламентує, що у разі недостатньої оплати за транспортування газу "Львівгаз" має припинити розподіл палива споживачам. Ми неодноразово зверталися до керівників підприємств та органів влади з тим, щоб врегулювати ситуацію і почати процес хоча б часткового погашення заборгованості. Найбільш конструктивним вийшов діалог з підприємствами Львова - це "Залізничнетеплоенерго" та "Львівтеплоенерго". Однак не всі підприємства зробили крок назустріч. Тому, злісним боржникам будемо вимушені припинити надання послуг", - сказав Юрій Войсович.

On Top