ru ua

Борг Греції може знизитися до прийнятного рівня, ризики є, - аналіз міжнародних кредиторів

Нова програма фінансування, реструктуризація боргів і реформи можуть знизити борг Греції до прийнятного рівня, але для цього Афінам доведеться дотримуватися належної політики до 2030 р. Про це йдеться в оновленому аналізі міжнародних кредиторів, повідомляє Reuters.

Згідно з аналізом боргової ситуації Греції, проведеним Єврокомісією, Європейським центральним банком (ЄЦБ) і Міжнародним валютним фондом (МВФ), після обміну облігацій країни, що пройшов в минулі вихідні, держборг Греції може знизитися до 116,5% ВВП до 2020 р. і нижче 90 % ВВП до 2030 р.

"Результати аналізу свідчать про те, що програма може довести борг Греції до прийнятного рівня", - йдеться в аналізі.

У ньому також говориться, що єврозона повинна бути готова до того, що Афінам, можливо, знадобляться додаткові кошти.

"Тим не менш, присутні значні ризики того, що через шоки зниження боргового навантаження може бути перервано або навіть повернуто назад. Згідно альтернативному і менш сприятливому сценарію, боргове навантаження до 2020 р. як і раніше буде вище 145% ВВП", - повідомляється в документі.

"Більше того, враховуючи високий очікуваний рівень і частку пріоритетного боргу, перспектива повернення Греції на ринки фінансування після закінчення програми залишається невизначеною", - йдеться в аналізі.

Нагадаємо, в обмін на другий транш допомоги від "трійки" кредиторів (МВФ, Європейський центральний банк і ЄС) грецький уряд не тільки взяло зобов'язання провести скорочення витрат у державному секторі, а й здійснити обмін державних облігацій, що знаходяться в руках представників приватного сектора.

Відзначимо, в даний час Греція завершила обмін держоблігацій на 177,25 млрд євро.