Документи УПА з архівів КДБ про польсько-український конфлікт тепер доступні онлайн

НовиниСуспільство    12.07.2016 - 02:04
Фото: у вільному доступі всі документи про польсько-українськbq конфлікт
Фото: у вільному доступі всі документи про польсько-українськbq конфлікт

Історики виклали у вільний доступ 380 документів

Історики виклали у вільний доступ 380 документів по темі польсько-українських відносин у 1942-1947 рр. Про це йдеться на сайті Українського інституту національної пам'яті.

"Жорстокість взаємного протистояння, спроби переговорів між підпільними структурами двох народів і навіть співробітництво - все це знайшло відображення в українських джерелах", - йдеться в повідомленні.


Як наголошується, в колекції - 380 документів, перш за все, з розсекречених архівів КДБ. Також великий блок матеріалів взято з архіву Миколи Лебедя, одного з керівників українського визвольного руху.

Крім того, документи свідчать, що початком війни стали польські акції, спровоковані німецькими переселеннями на Холмщині 1942 році.

Відзначимо, що в 1942-1947 роках йшла Друга польсько-українська війна, що розгорнулася в рамках Другої світової війни. Війна йшла за українські території, які до 1939 року входили до складу Польщі (Холмщину, Волинь, Галичину), на яких українці хотіли створити власну державу.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ спростило процес видачі віз іноземним громадянам завдяки використанню інформаційно-телекомунікаційної системи "Віза".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся