ru ua

Видобуток вугілля підприємствами ДТЕК за 9 міс. 2013 р. збільшився на 3,3% - до 30,3 млн т

Видобуток вугілля підприємствами ДТЕК за 9 місяців 2013 р. становив 30,3 млн т (+3,3% до січня-вересня 2012 р.), відпуск електроенергії тепловими електростанціями - 38,1 млрд кВт-год (-1,2%), закупівля електроенергії в оптовому ринку дистрибуційними підприємствами ДТЕК - 43,9 млрд кВт-год (+16%). Про це повідомляє прес-служба ДТЕК.

На ринку електроенергетики України зберігається складна ситуація для теплової генерації. За січень-вересень 2013 р. загальне споживання електроенергії в Україні зменшилося на 3,2% до 134,3 млрд кВт-год, що відбилося на виробничих показниках основних генеруючих компаній країни.

Для вугледобувних підприємств, зниження споживання електроенергії призвело до зменшення на 5,3% поставок вугілля на ТЕС. Крім того, ситуація ускладнена скороченням ринку збуту для державних шахт, які видобувають вугілля марки Г, через припинення роботи Вуглегірської ТЕС.

"В умовах профіциту вугілля ДТЕК виконує свої зобов'язання по закупівлі палива в державних шахт, щоб зберегти нормальний ритм роботи вуглевидобувної галузі країни. Компанія придбала 2,2 млн т державного вугілля, що безумовно чинить тиск на наші показники вуглевидобутку. ДТЕК зберігає обсяг видобутку вугілля на рівні минулого року завдяки придбанню нових активів і збільшення його експортних поставок. Експортні поставки також дозволили компанії стабілізувати виробництво електроенергії - за результатами 9 місяців практично збережено рівень минулого року. Компанія докладає зусилля, щоб забезпечити позитивну динаміку виробництва. Але ми бачимо, що ситуація на внутрішньому і зовнішніх ринках залишається складною. Незважаючи на це, ДТЕК інвестує в розвиток виробництва - в 2013 р. тільки в модернізацію виробничих активів планується направити понад 8 млрд грн, без ПДВ", - зазначив виконавчий директор ДТЕК Юрій Риженков.

ДТЕК - найбільша енергетична компанія України. Входить до складу фінансово-промислової групи "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ), акціонером якої є Рінат Ахметов. Генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко. У ДТЕК працює 140 тисяч осіб.