Видобуток сланцевої нафти в Північній Америці скоротить частку ОПЕК на світовому нафтовому ринку, - аналітики

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) у четвер, 7 листопада, оприлюднила свій щорічний прогноз, в якому зазначається, що у зв'язку з безперервним збільшенням видобутку сланцевої нафти в Північній Америці частка ОПЕК на світовому нафтовому ринку в найближчі 5 років скоротиться.

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) у четвер, 7 листопада, оприлюднила свій щорічний прогноз, в якому зазначається, що у зв'язку з безперервним збільшенням видобутку сланцевої нафти в Північній Америці частка ОПЕК на світовому нафтовому ринку в найближчі 5 років скоротиться. Про це повідомляє агентство "Сіньхуа".

Як вказується в документі, за наступні 5 років обсяг видобутку сланцевої нафти північноамериканськими країнами помітно зросте, що призведе до зменшення питомої ваги ОПЕК у світовій нафтовидобутку приблизно на 8%. В цей період країни організації будуть щодня виробляти 29,2 млн бар. нафти, що на 1,1 млн бар. менше цього показника.

ОПЕК також прогнозує, що в 2018 р. щоденний обсяг видобутку сланцевої нафти в США і Канаді становитиме 4,9 млн барелів, тобто в три рази більше, ніж передбачалося в торішньому звіті.

Аналітики вважають, що в даний час в ОПЕК є два вибори: або збільшити нафтовидобуток, що допоможе зміцнити позиції країн-членів організації на міжнародному ринку, але при цьому, найімовірніше, такі кроки призведуть до падіння цін на нафту, або зменшити обсяг виробництва нафти для утримання цін на нинішньому рівні, проте це може викликати подальше скорочення частки організації на світовому ринку.

В даний час на ОПЕК припадає 40% світового обсягу нафтовидобутку.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся