ru ua

Видобуток сланцевого газу потрібен не Україні, а американським компаніям - Медведчук

Видобуток сланцевого газу потрібен не Україні, а американським компаніям. Таку думку висловив лідер громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук, коментуючи заяву посла США в Україні Джеффрі пайеттах.

Посол США заявив: "Одним з головних пріоритетів США у співпраці з Україною є підтримка прагнення українців досягти енергетичної незалежності".

Причому, "це є важливою комерційної ініціативою, оскільки ми маємо дві великі американські нафтові компанії, які зацікавлені у співпраці з Україною, - це і ExxonMobil, Chevron Але це також важлива геостратегічна ініціатива Я впевнений в цьому, грунтуючись на дискусіях з керівництвом цих компаній", - зазначив посол. Він додав, що наступним кроком має бути завершення укладення угоди про видобуток сланцевого газу з компанією Chevron.

Віктор Медведчук зазначає, що "геостратегічні ініціативи" народжуються американським бізнесом. "Ви все ще вважаєте, що змичка державної влади і великого капіталу -. Виняткова особливість пострадянських країн Прислухайтеся до думки американського посла Він вважає інакше.

Ви вважаєте, що видобуток сланцевого газу потрібен Україні? Ні. Він потрібний Chevron. Це говорить посол США. Причому називає речі своїми іменами - "комерційна ініціатива". Нічого особистого. Нам все одно, що буде текти в Південному Бузі та Сіверському Дінці. У нас комерційний проект. І геостратегічний. Якщо ми почнемо піклуватися про вашу екології - яка ж у цьому буде комерція та геостратегія?

До речі, а якщо видобутком сланцевого газу на Західній Україні буде займатися не Chevron, це буде комерційний або геостратегічний проект? Напевно, ні, адже Chevron хоче "принести кращі американські технології, ноу-хау та американські гроші в український енергетичний сектор".

Безумовно, мій текст рясніє питаннями, але хочу все ж поцікавитися - а чи не є зовнішньополітичний курс української держави комерційним і геостратегічним проектом американських компаній, яких настільки відкрито лобіює посол США", - відзначає Медведчук.