ДНР і ЛНР на переговорах у Мінську вимагають завершення АТО, - ЗМІ

Середа 11 лютого 2015 15:32
ДНР і ЛНР на переговорах у Мінську вимагають завершення АТО, - ЗМІ

Самопроголошені "Донецька народна республіка" і "Луганська народна республіка" на переговорах тристоронньої контактної групи в Мінську пред'явили вимогу, щоб антитерористична операція була завершена до 23 лютого. Відповідну вимогу зазначено в документі, який оприлюднило видання "Дзеркало тижня. Україна".

"Скасувати до 23 лютого 2015 р. всі рішення політичного та військового керівництва України про проведення Збройними силами і Національною гвардією антитерористичної операції на Донбасі", - цитує видання документ, що представники ДНР і ЛНР привезли на переговори в Мінську.

Документ, озаглавлений "Протокол засідання тристоронньої контактної групи з участю представників окремих районів Донецької та Луганської областей щодо комплексу заходів щодо політичного врегулювання конфлікту", містить 15 пунктів. Згідно з документом, сепаратисти висунули наступні вимоги:

- Забезпечити всеосяжне припинення вогню з 10:00 12 лютого 2015 р. (по Києву).

- Забезпечити відведення важких озброєнь (калібром 100 мм і більше): для українських військ - від фактичної лінії зіткнення сторін; для збройних формувань окремих районів Донецької та Луганської областей - від лінії зіткнення сторін за Мінським меморандуму від 19 вересня 2014 р. Також документом визначається дальність відведення систем озброєння різного типу для створення зони безпеки. Відвід повинен розпочатися не пізніше другого дня після припинення вогню, процесу повинні сприяти військові експерти ОБСЄ.

- Прийняти до 20 лютого 2015 р. постанова Верховної Ради із зазначенням переліку районів, на які поширюється особливий статус відповідно до закону "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей" (в межах лінії зіткнення, встановленою додатком до Мінським меморандуму від 19 вересня 2014 р.).

- До 20 березня 2015 р. погодити з представниками окремих районів проект закону про муніципальних виборах в окремих районах і приступити до діалогу з питань надання цим районам статусу автономії.

- Прийняти та ввести в дію до 25 лютого 2015 р. закон, що забороняє переслідування і покарання осіб у зв'язку з подіями, що мали місце в окремих районах Донецької і Луганської областей. Забезпечити помилування, амністію і обмін всіх утримуваних на території України осіб (на всіх). Цей процес повинен завершитися не пізніше п'ятого дня після відводу.

- Відновити соціальну сферу окремих районів Донецької та Луганської областей (виплати пенсій та допомог) і забезпечити безпеку доступу, постачання, зберігання та розподілу гуманітарної допомоги. Відновити у повному обсязі соціально-економічну взаємодію сторін, у тому числі в банківській сфері.

- Відвести всі іноземні військові формування, військову техніку, а також військовий персонал і найманців з території України, при моніторингу ОБСЄ. Роззброїти всі незаконні угруповання.

- Провести конституційну реформу в Україні, що передбачає глибоку децентралізацію допомогою надання статусу автономії окремих районах Донбасу.

- Організувати вільні і чесні вибори всіх місцевих органів влади на підставі погодженого з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей закону про муніципальних виборах в окремих районах і про особливий статус Донбасу при міжнародному моніторингу.

- Забезпечити роботу місії ОБСЄ на ділянки кордону, що не знаходяться в даний час під контролем України, після вступу в силу поправок до Конституції України, та ще й в результаті узгодження з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей.

Нагадаємо, раніше в ЗМІ повідомлялося, що Президент Росії Володимир Путін підготував так званий "Тірольський план" щодо врегулювання конфлікту.

Раніше повідомлялося, що сторони переговорів у Мінську погодили проект нової угоди з лінією розмежування.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся