ua en ru

Дніпропетровська облрада затвердила Комплексну стратегію розвитку області до 2015 р

Дніпропетровська обласна рада затвердила Комплексну стратегію розвитку Дніпропетровської області до 2015 р. Концепція була розроблена з ініціативи губернатора області Олександра Вілкула спільно з провідними консультантами міжнародної компанії "Монітор Груп" та фонду "Ефективне управління". Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровської облдержадміністрації.

Також у розробці стратегії взяли участь провідні вчені, експерти, представники реального сектору економіки, громадських організацій та політичних партій області. Документ зафіксував основні напрямки розвитку області, які включають у себе розвиток базових галузей регіональної економіки на основі їх модернізації. Насамперед мова йде про розвиток гірничо-металургійного комплексу, енергетики та точного машинобудування, включаючи високі космічні технології.

При цьому стратегією визначено й основні напрями щодо диверсифікації регіональної економіки з метою підвищення її конкурентоспроможності. Зокрема, вже розроблений покроковий план розвитку кластерів будівництва та сільського господарства.

Вперше концепція цієї стратегії була презентована 20 квітня 2011 року на засіданні Регіонального комітету економічних реформ. 16 травня губернатор області Олександр Вілкул презентував її пулу міжнародних експертів та інвесторів у Лондоні в Центрі Адама Сміта, а також 17 червня - в Братиславі в рамках офіційного візиту до Словаччини Президента України Віктора Януковича.

"Важливо зазначити, що ця стратегія вже знайшла підтримку й на регіональному рівні, і на центральному рівні. Нашим Президентом та урядом підтримані ініціативи обласної влади з розвитку інфраструктури області. Це й фінансування об'їзної дороги навколо Дніпропетровська, з'їздів з Кайдацького мосту. Це й вирішення екологічних проблем. Уперше за роки незалежності, завдяки підтримці глави нашої держави, розпочата промислова утилізація твердого ракетного палива на Павлоградському хімічному заводі", - сказав Вілкул.

Комплексна стратегія також включає в себе й розвиток територій. Зокрема, вона передбачає об'єднання ресурсів місцевих бюджетів, обласного та державного для вирішення актуальних питань розвитку міст і районів області.