Дніпропетровська ОДА передала Ярославському землю під будівництво нового терміналу аеропорту
Проект будівництва нового аеропорту у Дніпрі реалізується у форматі приватно-державного партнерства
Оператору реконструкції Міжнародного аеропорту Дніпропетровськ, компанії "НС-Дніпро" з групи DCH Олександра Ярославського, офіційно виділили землю під будівництво нового аеровокзального комплексу - 6 ділянок загальною площею 7,6 га.
Про це повідомляє прес-служба компанії, коментуючи договір, який сьогодні, 10 липня, підписав губернатор області Олександр Бондаренко.
"Підписали важливий документ, який дозволяє нам рухатися далі в підготовці до будівництва, щоб вже восени почати роботи. Ми працюємо над тим, щоб цей аеропорт був найкращим в Україні. У будівництві використовуємо сучасні технології. Термінал буде легким і "повітряним", з великою кількістю скла, м'яким дизайном", - повідомив гендиректор "Міжнародного аеропорту "Харків", який керує проектною групою з будівництва Міжнародного аеропорту "Дніпро" Володимир Васильченко.
Як відомо, проект будівництва нового аеропорту у Дніпрі реалізується у форматі приватно-державного партнерства. Бюджетним коштом буде профінансовано будівництво знаходиться сучасної злітно-посадкової смуги довжиною 3200 м.
Група DCH Олександра Ярославського займається будівництвом сучасного аеровокзального комплексу.
"Інвестор буде будувати термінал і супутню інфраструктуру. Підписаний договір - це ще й інвестиційне зобов'язання компанії DCH працевлаштувати певну кількість людей і платити податки саме місцевій громаді", - заявив голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що власник групи DCH Олександр Ярославський планує інвестувати в будівництво нового термінального комплексу Міжнародного аеропорту "Дніпро" $ 70-80 млн.
Міжнародний аеропорт "Дніпро" торік відзначив своє 75-річчя, ступінь конструктивного зносу будівель досягає 50%. Остання реконструкція злітно-посадкової смуги аеропорту, яка є стратегічним об'єктом державної власності, проводилася близько 30 років тому.
Аеропорт міста-мільйонника має дуже низькою пропускною здатністю, а жителі Дніпра змушені користуватися аеропортами інших регіонів України для здійснення ділових та туристичних поїздок, здійснюючи далекі переїзди з пересадками.
Після реконструкції та будівництва нової злітно-посадкової смуги довжиною 3200 м також буде здатний приймати сучасні повітряні лайнери всіх типів, у тому числі далекомагістральні літаки.
Повідомлялося, що аеропорт буде обладнаний новітніми системами навігації, метеорологічним та світлосигнальним обладнанням. Новий міжнародний термінал і VIP-термінал в єдиному комплексі отримають високу пропускну здатність - близько 3 млн туристів на рік.
Група DCH має успішний досвід будівництва Міжнародного аеропорту "Харків" до Євро-2012 та його подальшої експлуатації, розвитку стратегічного партнерства з найбільшими авіаперевізниками, які зв'язують місто регулярними прямими перельотами на ключові європейські ділові і культурні столиці, на популярні курорти.
За підсумками 2019 року аеропорт Ярославського в Харкові обслужив понад 1,3 млн пасажирів, і входить до ТОП-5 рейтингу найбільш динамічно розвиваються повітряних воріт континенту, який складає Міжнародна рада аеропортів (ACI Europe).