"Дніпрогаз": некоректна робота платформи добового балансування веде до збитків

"Дніпрогаз": некоректна робота платформи добового балансування веде до збитків
Ілюстративне фото (dtek.com)

Спеціалісти компанії зазначають, що обсяги балансування у наданих "Укртрансгазом" документах не відповідають дійсності

При розрахунку вартості послуг балансування у грудні 2018 року АТ "Укртрансгаз" застосував для ПАТ "Дніпрогаз" неправомірний коефіцієнт компенсації, що веде до збитків компанії. Про це повідомляє прес-служба "Дніпрогазу".

"ПАТ "Дніпрогаз" отримало від Оператору ГТС акт про надання послуг з балансування за грудень 2018 року, рахунок на оплату та звіт про споживачів, які споживали  природний газ без підтверджених номінацій. Спеціалісти компанії зазначають, що обсяги балансування у наданих "Укртрансгазом" документах не відповідають дійсності", - йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що до звіту споживачів, що не отримали номінацій, було включено релігійну організацію, якій послуги з газопостачання надавались в межах спеціальних обов’язків, визначених Постановою КМУ від 19 жовтня 2018 р. № 867.

"Фактичний обсяг виробничо-технічних витрат ПАТ "Дніпрогаз" у грудні 2018 року складає менше 5% від відібраного обсягу газу з газотранспортної системи, - говорить комерційний директор ПАТ "Дніпрогаз" Ігор Маньковський. – Проте при розрахунку вартості послуг з балансування Оператором ГТС був застосований неправомірний коефіцієнт компенсації. Даний факт підтверджується листом від НКРЕКП, адже коригування обсягів газу з коефіцієнтом компенсації у сторону збільшення суперечить вимогам чинного законодавства".  

За словами прес-служби, внаслідок неправомірних дій Оператора ГТС при комерційному балансуванні виникла загроза нанесення ПАТ "Дніпрогаз" суттєвих матеріальних збитків та зриву безперебійного газопостачання мешканців Дніпра в опалювальний період. Для врегулювання загрози та приведення дій АТ "Укртрансгаз" у відповідність до вимог чинного законодавства "Дніпрогаз" направив звернення до Кабміну, Антимонопольного комітету та Державної регуляторної служби.

Також у прес-службі нагадали, що згідно до Закону України "Про функціонування ринку природного газу" взаємодія суб’єктів ринку газу базується на принципах прозорості, пропорційності та недискримінації.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся