ru ua

Для впровадження другого рівня пенсійної реформи необхідно внести зміни до законодавства, - В.Волга.

Для впровадження другого рівня пенсійної реформи в Україні необхідно, в першу чергу, внести зміни до законодавства, які дозволять роботу недержавних пенсійних фондів (НПФ) за наявності дефіциту в державному Пенсійному фонді (ПФ). Про це в коментарі РБК-Україна сказав голова Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України Василь Волга.
«У середині 2000-х вдалося досягти бездефіцитності ПФ. Але на сьогоднішній день у ПФ - колосальний дефіцит. А, згідно з чинним законодавством, не можна впроваджувати накопичувальні НПФ, коли в державному ПФ є дефіцит», - підкреслив В.Волга.
Він відзначив, що зараз, коли відношення світових фінансових інститутів до України змінилося в кращий бік, ті транші, які офіційний Київ буде отримувати від МВФ та інших фінзакладів, слід не проїдати, а вкладати в реформування економіки. «І, у разі внесення відповідних змін до законодавства, а також правильного використання позикових коштів, ми зможемо перейти до другого рівня пенсійної реформи», - сказав голова Держфінпослуг.
Коментуючи ініціативу Кабміну щодо передачі ПФ повноважень перевірок соціальних пенсійних відрахувань, В.Волга відзначив, що дана ініціатива, в цілому, є правильною. «Адміністрування відрахувань має бути жорстким, залізним і займатися цим має ПФ, як і в багатьох країнах світу. До речі, ніде в світі немає такого високого рівня відрахувань до ПФ, як в Україні - 38% від зарплати», - заявив В.Волга.
При цьому він підкреслив, що зараз ведуться дискусії щодо того, як буде розвиватися пенсійна реформа. «Але коли дискусії закінчаться і буде прийнято рішення, його над буде неухильно, без виляння в сторони, виконувати», - заявив голова Держфінпослуг.
Він також повідомив, що зараз Держфінпослуг, а також ряд міністерств розробляють «дорожню карту» - за пропозицією європейської сторони, у випадку прийняття якої громадяни України вже восени зможуть їздити в країни Євросоюзу без віз.