Для порятунку Кіпру буде достатньо 10 млрд євро, - голова Єврогрупи

П'ятниця 12 квітня 2013 14:22

Для порятунку Кіпру буде достатньо 10 млрд євро, що надаються єврозоною і Міжнародним валютним фондом. Про це заявив голова Єврогрупи Йерун Дейсселблум, передає телеканал "Росія 24".

Вчора Кіпр підтвердив, що вартість програми порятунку країни зросла до 23 млрд євро в порівнянні з початковою оцінкою в 17,5 млрд євро. Фактично така ситуація може призвести до краху економіки Кіпру.

Глава Єврогрупи також сказав, що міністри фінансів країн Європи сьогодні повинні досягти угоди з продовження термінів погашення кредитів Ірландії та Португалії.

"Я думаю, ми дійдемо згоди сьогодні. Більша кількість часу полегшить їм процес залучення фінансування на ринках капіталу. Вони домоглися хорошого прогресу і заслуговують цього", - сказав він.

Дейсселблум зазначив, що міністри будуть обговорювати збільшення термінів кредитів на сім років.

"Нам доведеться почекати і подивитися, але я налаштований оптимістично", - сказав він.

При цьому Португалії, навіть за умови продовження терміну погашення кредитів, необхідно буде залучити 14,1 млрд євро наступного року і 15 млрд євро в 2015 р. Ірландія щорічно з 2016 по 2020 рр. повинна буде залучати близько 20 млрд євро.

Читайте також: Кіпру для порятунку економіки вже необхідно 23 млрд євро

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся