ru ua

Для Росії не буде помітним зниження поставок сільгосппродукції з України, - Мінсільгосп РФ

Для російського ринку не буде помітним зниження поставок сільгосппродукції з України.

Для російського ринку не буде помітним зниження поставок сільгосппродукції з України. Таку думку висловив сьогодні міністр сільського господарства РФ Микола Федоров на спільному засіданні колегії Мінсільгоспу Росії і Мінсільгосппроду Білорусії.

"Якщо в українських аграріїв будуть складнощі в проведенні весняних польових робіт або будь-які інші складнощі, які спричинять за собою зниження поставок сільгосппродукції в Росію, для української сторони це буде відчутно. Російський ринок, в свою чергу, цього не помітить", - підкреслив він.

Глава Мінсільгоспу РФ зазначив, що обсяг українських поставок на російський ринок досить значний і стабільний в останні роки (близько 3 млрд дол.), а також є суттєвим для самопочуття українського аграрного сектору.

"У нас величезна черга бажаючих зайти в будь-яку нішу або лазівку, яка звільняється в плані імпорту. Нам і білоруси можуть надати додаткові обсяги поставок якісної сільгосппродукції, яка так само звична для російського споживача, як і українська", - підкреслив Федоров.

Товарообіг між Росією і Білоруссю в 2013 р. досяг 40 млрд дол., повідомив держсекретар Союзної держави Григорій Рапота. Він також уточнив, що частка продовольчих товарів і сільськогосподарської сировини у взаємній торгівлі Росії і Білорусії в 2013 р. досягла 27,8% (у 2012 р. - 24,4%).