ua ru

Девальвація покриває падіння цін на зерно лише частково, - аграрії

Враховуючи рівень девальвації в 2015 р., собівартість тонни кукурудзи знизилася з 160 до 120 дол., тобто - на 40 дол. У свою чергу, ринкова ціна знизилася приблизно на 60 дол., тому девальвація покриває десь дві третини падіння ціни. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "Цінове піке: девальвація гривні покриває лише третину падіння світових цін на агропродукцію".

Зазначимо, про те, що девальвація покриває падіння цін лише частково, раніше заявляли і аграрії.

"Світова ціна - вона від нас залежить дуже умовно, частково її падіння відіграється за рахунок девальвації", - додав гендиректор одного з найбільших експортерів України компанії "Нібулон" Олексій Вадатурський.
З ним згодна власник агрокомпанії "Зоря" Ірина Костюшко. "Експортні ціни, незважаючи на їх падіння, дозволяють забезпечити посівну, але аграріям доведеться якщо не затягнути паски, то більш ретельно поставитися до вибору культур, питання сівозміни і технології обробітку",- зазначила Костюшко.

Керівник відділу логістики компанії "Гермес-Трейдинг" Юрій Сорокун зазначив, що падіння цін не знизило активність експортерів, оскільки з запасами, що скопилася на елеваторах потрібно "справлятися напередодні нових надходжень від майбутнього врожаю". Та й кошти для того, щоб цей самий новий урожай забезпечити необхідні чималі.

Експерт Інституту громадських досліджень Христина Аврамченко вважає, що спадний тренд цін на експортні товари в світі збережеться протягом всього 2015 року. "Помірного росту варто очікувати лише з початку 2016 році", - сказала вона.

Раніше повідомлялося, що в Україні скоротилися всі посівні площі під озимі культури, крім пшениці.