Deutsche Bank і BNP Paribas припинили співпрацю з Білорусією

Середа 26 жовтня 2011 16:20

Найбільші в Європі банки Deutsche Bank і французький BNP Paribas припинили співпрацю з Білорусією після того, як правозахисні організації публічно затаврували ганьбою їх за ділові зв'язки з авторитарним режимом Президента Олександра Лукашенка, повідомляє Deusche Welle з посиланням на лондонську газету The Independent.
Ці банки поряд з Royal Bank of Scotland і російським Сбербанком входили до складу синдикату, який погодився продати на фінансових ринках білоруські держоблігації на суму 1,2 млрд фунтів стерлінгів двома траншами - в жовтні 2010 р. і в січні 2011 р. Останній продаж облігацій піддавався особливо різкій критиці, оскільки він відбувся лише через місяць після жорстокого придушення білоруською владою масових акцій протесту проти фальсифікації результатів президентських виборів 19 грудня 2010 року.
У серпні про розрив ділових відносин з Мінськом вже оголосив Royal Bank of Scotland, і ось тепер його приклад наслідували Deutsche Bank і BNP Paribas. В BNP Paribas підкреслили, що цей банк припинив всяку діяльність в Білорусії за винятком торгового фінансування відразу після подій 19 грудня.
З чотирьох банків російський Сбербанк залишився тепер єдиним, який все ще не скрутив діяльність у Білорусії. В Сбербанку відмовилися відповідати на питання, пов'язані з Білорусією, зазначає газета The Independent.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся