ua en ru

Справа Охендовського: НАБУ звинуватило САП у поширенні неправдивих відомостей

Справа Охендовського: НАБУ звинуватило САП у поширенні неправдивих відомостей Ілюстративне фото: детективи НАБУ (nabu.gov.ua)

В САП заявили, що Франція і Німеччина відмовилися виконувати запити НАБУ по справі Охендовського

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) заявило, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) поширює неправдиві відомості про відповіді іноземних колег на запити по справі голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського. Про це повідомила прес-служба НАБУ.

Так, НАБУ спростовує інформацію САП про те, що Франція і Німеччина відмовилися виконувати запити НАБУ по справі Охендовського "у зв'язку з відсутністю ознак злочину".

"У відповідь на запит НАБУ компетентні органи Франції повідомили, що потребують певних уточнень та роз'яснень з приводу запиту. З метою забезпечення подальшого виконання запиту Національне бюро невідкладно направило в центральний орган Французької Республіки додаткову інформацію. Що стосується запиту Національного бюро у Федеративну Республіку Німеччина: отримана інформація про його перебування на узгодженні з відповідними підрозділами Федерального уряду ФРН, оскільки згаданий запит Національного бюро має особливе значення", - пояснили в НАБУ.

Крім того, в НАБУ відзначили, детективи НАБУ здійснюють дії під процесуальним керівництвом прокурорів САП, зокрема в прокуратурі надають вказівки, обов'язкові до виконання.

НАБУ НАГОЛОШУЄ НА ВАЖЛИВОСТІ ПОШИРЕННЯ ДОСТОВІРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ДОСУДОВІ РОЗСЛІДУВАННЯ Задля об'єктивного та...

Опубліковано НАБУ 8 травня 2018 р.

Нагадаємо, сьогодні в САП заявили, що на даний момент досудове розслідування за Охендовському вдруге призупинено прокурором до отримання відповідей на міжнародно-правові доручення.

В САП заявили, що НАБУ направило ряд доручень щодо міжнародно-правової допомоги в Німеччину, Австрію, Францію, Великобританію, Польщу та Сполучені Штати Америки. Зараз отримані відповіді лише на 4 з них. І, зокрема, Німеччина і Франція заявили про повну відмову від виконання запитів через відсутність ознак злочину. Також наголошується, що за матеріалами від австрійської сторони доказів протиправної поведінки голови ЦВК не виявлено.