ua en ru

Дефляція в Україні за серпень склала 0,3%, - Держстат (доповнення)

Індекси споживчих цін (ІСЦ) та цін виробників промислової продукції (ІЦВ) у серпні 2012 року становили 99,7 % і 100,5%, з початку року - 99,6% і 103,1% відповідно. Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат).

Згідно з повідомленням, на споживчому ринку у серпні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,5%. Найбільше подешевшали овочі та фрукти (на 7,9% та 6,7% відповідно). На 0,5-0,1% знизилися ціни на масло, сири, рибу та продукти з риби, макаронні вироби, м'ясо птиці, молоко, сметану, маргарин. Водночас на 7,2% та 5,9% подорожчали яйця та цукор, на 2,1-0,3% зросли ціни на рис, продукти переробки зернових, сало, соняшникову олію та хліб.

Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 0,2%.

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли на 0,1%.

Читайте також: СБ підвищив прогноз дефіциту бюджету України і знизив прогнози зростання ВВП та інфляції на 2012 р

Зниження цін у сфері охорони здоров'я на 0,3% головним чином відбулося за рахунок здешевлення фармацевтичної продукції на 0,6%.

Індекс цін на транспорт у цілому становив 100,0%, при цьому вартість перевезень пасажирським залізничним транспортом знизилася на 0,5%. У той же час відбулося підвищення цін на авіаційні перевезення (на 1,2%) і паливо та мастила (на 0,1%).

Разом з цим на 0,5-0,3% знизилися ціни на аудіотехніку, фотоапаратуру та обладнання для обробки інформації, одяг і взуття, побутову техніку.

Ціни на продукцію добувної промисловості у серпні знизилися на 0,4%. У добуванні паливно-енергетичних корисних копалин продукція подешевшала на 0,8%, у т.ч. з видобування, збагачення та агломерації кам'яного вугілля - на 1,5%, нафти - подорожчала на 2,1%. У добуванні корисних копалин, крім паливно-енергетичних, відбулося зниження цін на 0,1%.

Продукція підприємств переробної промисловості подешевшала на 0,4%. Найбільше зниження цін спостерігалося у виробництві коксу (на 6,6%). У металургійному виробництві та виробництві готових металевих виробів здешевлення продукції становило 1,1%. Водночас на 1,4-0,2% подорожчала продукція у виробництві продуктів нафтоперероблення, обробленні деревини та виробництві виробів з неї, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів, електричного, електронного та оптичного устаткування.
У виробництві харчових продуктів, напоїв ціни зросли на 0,1%, у т.ч. у виробництві цукру - на 3,6%, борошномельно-круп'яних виробів - на 3,3%, олії та тваринних жирів - на 0,5%, чаю та кави - на 0,4%, хліба і хлібобулочних виробів, рибних продуктів - на 0,3%. Разом з цим на 1,6-0,3% знизилися ціни у виробництві тютюнових виробів, напоїв, какао, шоколаду та цукристих кондитерських виробів, переробленні і консервуванні овочів та фруктів, виробництві молочних продуктів.

У виробництві та розподіленні електроенергії, газу та води відбулося зростання тарифів на 3,2% за рахунок подорожчання електроенергії на 3,5%.

Нагадаємо, дефляція в Україні за 7 місяців 2012 р. склала 0,1%, в липні була дефляція 0,2%.