Дефіцит платіжного балансу в липні зріс до 594 млн доларів, - НБУ

Дефіцит платіжного балансу в липні зріс до 594 млн доларів, - НБУ
Фото: Національний банк України (flickr.com/National Bank Of Ukraine)

Експорт українських товарів в липні знизився порівняно з попереднім місяцем

За липень 2017 року дефіцит поточного рахунку платіжного балансу зріс до 594 млн доларів з 518 млн доларів у червні. Про це йдеться в повідомленні Національного банку України.

Повідомляється, що збільшення дефіциту платіжного балансу пояснюється, насамперед, зростанням дефіциту зовнішньої торгівлі товарами. За підсумками січня-липня 2017 року дефіцит поточного рахунку склав 2, 2 млрд доларів, що на 0,8 млрд доларів перевищує показник відповідного періоду минулого року.

Також повідомляється, що обсяги експорту товарів в липні знизилися в порівнянні з червнем і склали 2,9 млрд доларів. Скорочення в основному обумовлено низькими обсягами поставок зернових культур внаслідок пізнього початку збиральної кампанії.

У річному вимірі зростання експорту товарів у липні сповільнилося до 9,9% (з 13,6% у червні). Це сталося через більш стриманих темпів зростання експорту чорних і кольорових металів - 1,9% (з 15,1% у червні) і скорочення поставок продукції хімічної промисловості (на 17,0%).

Незважаючи на зниження обсягів поставок зернових, темпи зростання експорту продовольчих товарів (11,0%) практично не змінилися, завдяки зростанню експорту олії та інших харчових продуктів. Також прискорилося зростання експорту продукції машинобудування (до 35,7%).

За підсумками семи місяців експорт товарів зріс на 22,6% (за відповідний період минулого року - скоротився на 11,7%). Найбільшим торговим партнером України залишаються країни ЄС, частка яких у загальному експорті товарів зросла до 34,9%.

Імпорт товарів в липні збільшився до 4,0 млрд доларів. У річному вимірі темпи зростання імпорту продовжували сповільнюватися (до 22,0% з 30,1% у червні) через збільшення бази порівняння, однак випереджали відповідні показники експорту.

Нагадаємо, в червні 2017 року платіжний баланс було зведено з дефіцитом 518 млн доларів.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся