Дефіцит брухту в Україні до 2015 р. зросте більше ніж вдвічі – до 1,1 млн т, - експерти

НовиниЕкономіка    26.12.2012 - 16:38

Протягом найближчих трьох років дефіцит брухту в Україні зросте більше ніж вдвічі - з 537 тис. т у 2012 р. до 1,1 млн т у 2015 р., а до 2020 року сягне 3,4 млн т. Таким є прогноз спеціалістів ДП "Укрпромзовнішекспертиза", передає прес-служба організації.

"Вже за кілька років Україна перетвориться з нетто-експортера на нетто-імпортера металобрухту", - заявив аналітик проекту Delphica Юрій Добровольський.

Згідно з прогнозними показниками, заготівля брухту на внутрішньому ринку буде збільшуватися дуже повільно і сягне найбільших обсягів у 2018 - 5,8 млн т. При цьому загальна потреба у ньому зросте до більш ніж 9 млн т у 2020 році, що зумовлене ростом обсягів виплавки сталі в Україні.

"Зростання потреби у брухті в стратегічній перспективі спричинить значний ріст цін на внутрішньому ринку. При цьому загострення дефіциту призведе до посилення заходів квотування експорту. Через це, Україна поступово скорочуватиме обсяги вивезення брухту - вже в кінці поточного року експорт майже припинився", - зазначається у повідомленні.

Добровольський додав: "Період 2015-2017 рр. буде поворотним. Єдиною можливістю перекрити недостатні обсяги цієї сировини стане імпорт брухту та використання альтернативних сировинних матеріалів, таких як DRI".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top