ru ua

ConocoРhillips 24 березня планує оголосити про продаж 10% акцій в "Лукойл".

ConocoРhillips 24 березня планує оголосити про продаж долі в "Лукойл", пише РБК daily. Російська компанія, ймовірно, не викуплятиме власні акції у партнера. "Схоже, що "Лукойл" і Conoco не змогли домовитися про ціну викупу", - говорить джерело.

Глава "Лукойл" Вагіт Алекперов заявив, що компанія не планує викуп своїх акцій на ринку для підтримки котирувань, а також повідомив, що "Лукойл" поки не вибрав цікаві для покупки активи Conoco.

На сайті американської компанії вказано, що 24 березня менеджмент Conoco, зокрема голова і головний виконавчий директор Джим Малва, проведе зустріч з аналітиками. Можливо, на ній і буде заявлено про продаж 10% акцій "Лукойл".

Conoco в жовтні оголосила про намір розпродати частину активів на 10 млрд дол. і скоротити капітальні вкладення протягом двох найближчих років. Заходи направлені на поліпшення фінансового стану компанії. До кінця 2009 р. борг компанії повинен був скласти 28,7 млрд дол. при виручці в 149 млрд дол.

"Лукойл" поки залишається основним постачальником доходів Conoco: за підсумками 2009 р. 20% акцій російської компанії принесли американському акціонерові 1,66 млрд дол., що склало більше третини всього чистого прибутку компанії (4,9 млрд дол.).