Чистий прибуток "Уралкалія" в I півріччі 2013 р. скоротився на 53% - до 397 млн дол

Чистий прибуток ВАТ "Уралкалий" за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ) в I півріччі 2013 р. порівняно з аналогічним періодом 2012 р. скоротився на 53% - до 397 млн дол., повідомили в компанії.

Чиста виручка "Уралкалія" (виручка від продажу за вирахуванням витрат на фрахт, перевалку і оплату залізничного тарифу) у звітний період склала 1 млрд 348 млн дол., що на 29% менше, ніж роком раніше. Виручка знизилася на 27,7% - до 1 млрд 614 млн дол. Показник EBITDA скоротився на 40% - до 876 млн дол. Рентабельність по EBITDA склала 65% проти 76% роком раніше.

"Перша половина 2013 р. була для калійного ринку складним періодом, що характеризувалось посиленням конкуренції. Це не дозволило "Уралкалія" вийти на оптимальні рівні за часткою ринку і виручці навіть на ринках, де попит залишався сильним. Спочатку "Уралкалий" дотримувався традиційно стриманого підходу до продажу, внаслідок чого компанія поступилася частину своєї частки на ринку, що і призвело до зниження завантаження виробничих потужностей, обсягів продажу та доходів", - прокоментував результати и.о.генерального директора, директор з економіки та фінансів "Уралкалія" Віктор Біляков.

За його словами, проаналізувавши найбільш ймовірні тенденції розвитку ринку, в кінці липня ц.р. "Уралкалий" заявив про зміну пріоритетів, переведення виробництва на максимальний рівень завантаження та передачі експортних продажів у власний торговий підрозділ, що повинно було забезпечити підвищення виручки.

Складні умови на калійному ринку в першій половині 2013 р. вплинули і на виробничі результати "Уралкалія", відзначили в компанії. Обсяг продажів скоротився на 17%, середня експортна ціна знизилася також на 17%.
В матеріалах компанії також повідомляється, що в січні-липні 2013 р. "Уралкалий" продовжив реалізацію програми викупу власних акцій, запущену в листопаді 2012 р. В цілому за станом на 29 липня 2013 р. були викуплені підлягають погашенню в подальшому акції і GDR компанії на загальну суму близько 2,544 млрд дол.
ВАТ "Уралкалий" - найбільший в світі виробник калійних добрив, розробляє Верхнекамское родовища калійно-магнієвих солей в Пермському краї (запаси - 3,8 млрд т оксиду калію). Компанія забезпечує близько 20% світових поставок калійних добрив. Основні ринки збуту - Бразилія, Індія, Китай, Малайзія. 16 червня 2011р. "Уралкалий" оголосив про завершення злиття з ВАТ "Сильвініт".
Структура акціонерного капіталу "Уралкалія" на 20 серпня 2013 р. виглядає наступним чином: Suleyman Kerimov Foundation належить 21,75%, Філарету Гальчеву - 7%, Анатолію Скурову - 4,8%, Wadge Holdings - 12,5%, у вільному обігу перебуває 53,95%.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся