Чистий прибуток норвезької нафтогазової компанії Statoil ASA в II кварталі 2011 р. виріс майже в 9 разів і склав 27,1 млрд норвезьких крон (3,5 млрд євро), тоді як роком раніше компанія отримала чистий прибуток на суму 3,1 млрд норвезьких крон. Про це повідомляється в опублікованому сьогодні фінансовому звіті компанії, передає РБК.
При цьому чистий операційний прибуток компанії за підсумками кварталу збільшився майже в 2,3 рази і склав 61 млрд норвезьких крон (7,82 млрд євро) в порівнянні з торішнім показником в 26,6 млрд норвезьких крон. Скоректований неоподаткований прибуток компанії за підсумками кварталу склав 43,6 млрд норвезьких крон (5,59 млрд євро), що на 19,5% перевищило показник, зафіксований за аналогічний період роком раніше на рівні 36,5 млрд норвезьких крон.
Компанія StatoilНydro була утворена в 2007 р. в результаті об'єднання нафтогазового бізнесу норвезької компанії Norsk Hydro, що займалася тоді видобутком нафти, виробництвом алюмінію і альтернативною енергетикою, з нафтовою компанією Statoil. Близько 62,5% акцій нинішньої Statoil ASA належить норвезькому уряду.