ru ua

Чистий прибуток Berkshire Hathaway в I півріччі 2010 р. виріс в 3 рази - до 5,6 млрд дол

Чистий прибуток американського інвестиційного конгломерату Berkshire Hathaway, засновником і беззмінним головою якого є знаменитий мільярдер Уоррен Баффет, в I півріччі 2010 р. виросла більш ніж в 3 рази - до 5,6 млрд дол. - порівняно з 1,76 млрд дол., отриманими за той же період минулого року. Загальна виручка конгломерату збільшилася на 22% з 52,4 млрд дол. до 63,7 млрд дол. Такі дані наводяться в опублікованому сьогодні звіті компанії, повідомляє РБК.
За II квартал ц.р. Berkshire показала чистий прибуток на рівні 1,97 млрд дол., що опинилося на 40% нижче за аналогічний показник за II квартал минулого року - 3,3 млрд дол. Загальна виручка збільшилася на 7% - до 31,7 млрд дол. (роком раніше - 29,6 млрд дол.).
Зниження квартального прибутку Berkshire пояснюється, головним чином, "паперовим" збитком на 1,8 млрд дол. в результаті переоцінки потенційних зобов'язань по опціонах "пут", випущеним Berkshire з 2007 р. У 2009 р. У.Баффет розкрив інформацію про те, що компанія продала різним інвесторам портфель опціонів "пут", прив'язаних до світових фондових індексів. Завдяки цим операціям Berkshire зібрала опційні премії на 4,9 млрд дол. - цими коштами компанія могла вільно розпоряджатися. Потенційні зобов'язання по цих дериватах можуть складати мільярди доларів, але перші розрахунки почнуться тільки в 2018 р., а збитки малоймовірні , зазначав торік У.Баффет. Нарешті, ці контракти на даний момент не вимагають від Berkshire практично жодного забезпечення.
Berkshire Hathaway - диверсифікований інвестиційний конгломерат, до складу якого входять фінансово-страхові, виробничі, енергетичні і транспортні активи. Крім того, Berkshire володіє (як фінансовий інвестор) значними пакетами в різних відомих компаніях - Coca-Cola, American Express, Procter&Gamble, Wells Fargo і ін. У лютому 2010 р. компанія У.Баффета завершила найбільшу в своїй історії операцію: за 34 млрд дол. була придбана американська залізнична компанія BNSF.