Четвертий енергоблок ЧАЕС закрили новим саркофагом

НовиниНадзвичайні події    29.11.2016 - 13:17
Фото: четвертий енергоблок ЧАЕС закрили новим саркофагом
Фото: четвертий енергоблок ЧАЕС закрили новим саркофагом

Варто додати, що нова споруда буде експлуатуватися протягом 100 років

Четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції закрили новим саркофагом. Про це йдеться в повідомленні Європейського банку реконструкції та розвитку в Twitter.

"Чорнобильський реактор успішно накритий через 30 років після катастрофи 1986 року і в результаті дивовижного подвигу інженерів", - повідомляє ЄБРР.

Новий безпечний конфайнмент був переміщений з допомогою спеціальної системи на відстань 327 метрів, щоб накрити енергоблок.

Варто додати, що нова споруда буде експлуатуватися протягом 100 років.

У той же час президент України Петро Порошенко, виступаючи на церемонії у зв'язку із закінченням накриття четвертого енергоблоку ЧАЕС нагадав, що арка конфайнмента є найбільшою у світі рухається конструкцією з усіх коли-небудь побудованих людством.

Зазначимо, новий безпечний конфайнмент (НБК) Чорнобильській АЕС - найбільша з коли-небудь побудованих рухомих наземних конструкцій довжиною 165 м, заввишки 110 метрів і загальною вагою 36,2 тис. тонн.

НБК насувався з допомогою спеціальної системи, що складається з 224 гідравлічних домкратів і дозволяє пересувати арку на 60 см за один цикл.

Арка була побудована в чистій зоні, поблизу 4-го енергоблоку ЧАЕС і повинна була подолати 327 м до штатного положення над цим блоком. Установка НБК зробила майданчик ЧАЕС безпечної, що дозволить провести демонтаж існуючого старого укриття, а також операції з радіоактивними відходами усередині цієї конструкції.

Компанія "Новарка", що побудувала НБК, є консорціумом французьких будівельних компаній "Буйг" і "Винси". Будівництво почалося в 2012 році після масштабних підготовчих робіт на майданчику. Із-за великих розмірів НБК, його довелося будувати двома частинами, які були підняті і успішно з'єднані один з одним в 2015 році. Усередині арки НБК встановлено кран для демонтажу існуючого старого "Саркофага" та залишків 4-го енергоблоку. НБК має проектний термін експлуатації 100 років і обійшовся в 1,5 млрд євро.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що відвідування зони відчуження призупинено до 29 листопада.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
На ЧАЕС розповіли, скільки триватиме процес остаточного закриття станції Україна щорічно витрачає понад 2 млрд гривень на зону відчуження, - Семерак
On Top