ru ua

Через декілька місяців може поновитися будівництво об'єктів на Канівської ГАЕС, - "Укргідроенерго"

Через декілька місяців може поновитися будівництво об'єктів на Канівської ГАЕС, - "Укргідроенерго"

У найближчі місяці може поновитися будівництво об'єктів на Канівської ГАЕС (с. Бучак, Черкаська область). Про це 11 вересня на сесії Канівської райради повідомив гендиректор ВАТ «Укргідренерго» Ігор Сирота.

За його словами, проект ГАЕС пройшов держекспертизу і знаходиться на затвердженні в Кабінеті міністрів. «Ми очікуємо, що протягом двох місяців отримаємо узгодження. Паралельно ініціюємо кредитні угоди, і до кінця року плануємо їх затвердити», - сказав Сирота.

Він зазначив, що є попередні домовленості з європейськими банками про фінансування проекту.

Проект Канівської ГАЕС передбачає будівництво чотирьох гідроагрегатів по 250 МВт потужності (всього 1000 МВт) і верхньої водойми об'ємом 17,5-19 млн куб. м.

Канівська ГАЕС - один з двох проектів, будівництво якого розпочато в 80- х рр. минулого століття і заморожено на початку 90-х рр.

Другий проект - Дністровська ГАЕС - сьогодні перебуває у стадії будівництва першої черги. За словами Ігоря Сироти, до кінця нинішнього року там буде запущений другий гідроагрегат, а у 2015 р. планується завершити першу чергу з трьох гідроагрегатів потужністю 926 МВт (в генераторному режимі).

Крім того, в обох проектах передбачено по 300 млн грн на розвиток соціальних проектів в районах, де йде будівництво, сказав глава «Укргідроенерго».