ru ua

Частина боргів на ринку електроенергії може бути погашена через докапіталізацію підприємств, - Мінфін

Частина боргів на ринку електроенергії може бути погашена через докапіталізацію підприємств, - Мінфін Фото: Фото: Міністерство фінансів України (twitter.com)

Основна частина боргу, що сформувалася на ринку електроенергії, буде погашена без залучення державного бюджету

Основна частина боргу, що сформувалася на ринку електроенергії, буде погашена без залучення державного бюджету, однак можливе погашення частини боргів шляхом докапіталізації державних і приватних підприємств. Про це заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк у коментарі РБК-Україна.

"Законопроект (про врегулювання боргів на ринку електроенергії, - ред.) був прийнятий з доопрацюванням, з урахуванням позиції і зауважень міністерства (фінансів, - ред.), і вони саме стосувалися того, щоби державний бюджет не брав участі у процесі погашення заборгованості, тобто це має відбуватися за рахунок переуступок... Те, що можна перекрити, то ми це зробимо, а решту, тобто, якщо буде необхідність дофінансовувати, то, наприклад, ми це можемо робити шляхом докапіталізації державних компаніі, те саме очікуємо від приватних", - сказав він.

При цьому Данилюк наголосив, що більша частина сформованого боргу може бути погашена шляхом взаємозаліку.

"Якщо я не помиляюсь, загальна заборгованість енергоринку перед генеруючими компаніями складає 30 млрд грн, а з іншого боку, 29 млрд грн (заборгованість підприємств на непідконтрольній території значно менша). Тобто, ці зобов’язання повністю майже перекриваються", - зазначив голова Мінфіну.

За словами міністра, до Верховної ради цей законопроект буде передано після врахування усіх зауважень.

Нагадаємо, Мінфін погодив критерії Системи оцінки ризиків для блокування податкових накладних.