ru ua

Бюджетні кошти покриють лише половину потреб України в ліках, - Моз

Бюджетні кошти покриють лише половину потреб України в ліках, - Моз Фото: на закупівлю "бюджетних ліків" не вистачає грошей (УНІАН)

Деякі програми будуть профінансовані на 60-80%

Коштів, закладених у державному бюджеті України, вистачить на закупівлю менше половини необхідних медичних препаратів, та й то в тому випадку, якщо Міністерство охорони здоров'я встигне отримати ліки у цьому році. Про це йдеться у матеріалі РБК-Україна: "Відміряли полдози: бюджетних грошей не вистачить на закупівлю ліків для пацієнтів".

Проте, деякі бюджетні програми буду забезпечені медикаментами на 60-80%.

"Але за деякими програмами потреби покриються більше, наприклад, для пацієнтів з рідкісними (орфаними) захворюваннями вони будуть задоволені в середньому до 80%, а дорослої гемофілії - до 60%. По багатьом таким програмам пацієнти не можуть самостійно придбати препарати, оскільки вони дуже дорогі", - відзначає радник в. о. міністра охорони здоров'я Наталія Дмитрієва.

За її словами, на сьогодні вдалося покращити ситуацію із забезпеченням препаратами пацієнтів з дорослою онкологією, на лікування і профілактику якої у бюджет закладено вдвічі більше коштів, ніж у минулому році.

"Якщо в державному бюджеті на 2016 рік на цю програму було закладено 397 мільйонів гривень, то в цьому році вже 709 мільйонів гривень. За нашими розрахунками, це покриє приблизно до 40% від заявленої потреби", - уточнила Дмитрієва.

Варто відзначити, що у фонді "Пацієнти України" дають менш позитивні оцінки. За їх підрахунками, виділених у державному бюджеті на 2017 рік 5,9 млрд гривень вистачить для того, щоб забезпечити потреби українських пацієнтів в медикаментах приблизно на 40%.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував розширення з 1 серпня списку препаратів по програмі "Доступні ліки".