Бюджет-2017: держпрограми по закупівлі ліків недофінансовано на 67%

НовиниСуспільство    23.09.2016 - 18:00
Фото: у 2017 році ряд пацієнтів залишиться без державної допомоги
Фото: у 2017 році ряд пацієнтів залишиться без державної допомоги

У повному обсязі буде профінансована тільки одна програма

На фінансування державних програм із закупівлі медикаментів в бюджеті-2017 передбачено лише третину від необхідного обсягу коштів. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "Здоров'я в ціні: держава не готова повністю забезпечити українців ліками".

В розпорядження РБК-Україна опинилися документи, в яких містяться розрахунки проведені Міністерством охорони здоров'я про те, скільки дійсно засобів необхідно для того, щоб забезпечити 100% потребу в ліках за всіма державними програмами. Виходячи з отриманих даних, для того щоб забезпечити потреби всіх пацієнтів по всьому 20 програмами в держбюджеті на наступний рік повинні були бути закладені 17,8 млрд гривень.

Однак у бюджеті-2017 на ці цілі закладено в три рази менше коштів - 5,9 млрд гривень.

При цьому в повному обсязі буде профінансовано тільки одна програма - боротьба з дитячою онкологією. Самої ж недофінансованими виявляться лікування розсіяного склерозу та онкології у дорослих.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що міжнародні організації допомогли Моз заощадити 790 млн гривень на держзакупівлі ліків.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Держаудит виявив порушення на 8,6 млрд гривень на держзакупівлях з початку 2016 Пенсії, стипендії, ліки: чого чекати від уряду в наступному році
On Top