Британські банки активно переводять неліквідні інструменти на баланс пенсійних фондів

НовиниЕкономіка    23.08.2011 - 07:31

Падіння фондових ринків і небажання інвесторів купувати проблемні активи змусили британські банки шукати нові способи вирішення своїх проблем. Багато кредитних організацій активно переводять власні неліквідні інструменти на баланс пенсійних фондів. Така практика дозволяє не тільки позбутися від дефіциту в пенсійних фондах, але і чистить власні баланси банків.

Як стверджує The Financial Times, поточна ринкова вартість трьох з чотирьох найбільших британських банків нижче, ніж їх зобов'язання в рамках власних пенсійних фондів, Так, найбільший розрив тут належить Lloyds: при ринковій вартості приблизно 20 млрд фунтів зобов'язання компанії перед пенсіонерами складають 27 млрд фунтів. В аналогічній ситуації також виявилися Barclays і Royal Bank of Scotland. Уникнути подібного зумів лише HSBC, чий обсяг зобов'язань перед пенсіонерами склав лише близько 20% від вартості компанії.

Варто відзначити, що саме по собі подібний стан речей не несе потенційної загрози стабільності банківського сектора. Набагато більшою проблемою тут є невідповідність обсягів активів фондів їх поточним та майбутнім зобов'язаннями.

Усвідомлюючи необхідність вирішувати проблему дефіцитів пенсійних фондів, найбільші британські банки поступово передають неліквідні фінансові інструменти, що значаться у себе на балансах, в управління фондам. Приміром, за останній час HSBC і Lloyds перевели у відповідні структури активи на суму 1,76 млрд і 1 млрд фунтів відповідно. Аналогічні плани, стверджує The Financial Times, також виношує і RBS.

Переведення активів з власного балансу в пенсійний фонд дозволяє банкам вирішити дві проблеми одночасно. Крім усунення дефіциту у фонді це істотно зменшує витрати банків на створення резервів.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top