ru ua

Британія і Данія звинуватили Росію в організації атак вірусу NotPetya

Британія і Данія звинуватили Росію в організації атак вірусу NotPetya Фото: Британія і Данія звинуватили РФ в кібератаці влітку 2017 року (колаж РБК-Україна)

Чиновники високого рангу обох країн назвали російських військових організаторами атак

Міністерство закордонних справ Великобританії називає російську владу організаторами міжнародної кібератаки з застосуванням вірусу-здирника NotPetya. Відповідну заяву опубліковано на сайті британського МЗС.

Міністр закордонних справ з питань кібербезпеки лорд Тарік Ахмад заявив: "Уряд Сполученого Королівства приходить до висновку, що відповідальність за руйнівну кібератаку NotPetya в червні 2017 року несуть російські влади, а саме російська армія".

Чиновник зазначив, що збитки, завдані атакою обчислюється сотнями мільйонів фунтів стерлінгів, а сам факт кібератаки показує, що Росія продовжує "нехтувати суверенітетом України" (левова частка заражень припала на українські комп'ютери-ред.).

Міністр закликав РФ не вступати в пряму конфронтацію Заходу і не намагатися зруйнувати міжнародне співтовариство.

"Кремль поставив Росію в пряму опозицію до Заходу, хоча так бути не повинно. Ми звертаємося до Росії із закликом стати тим самим відповідальним членом міжнародного співтовариства, яким вона себе називає, а не намагатися потай його зруйнувати", - заявив Ахмад.

У свою чергу міністр оборони Данії Клаус Йорт Фредеріксен приєднався до британського чиновника і звинуватив Росію в кібератаці на велику датську судноплавну компанію Maersk, повідомляє видання Berlingske Business.

Міністр заявив, що повністю згоден з оцінками британського уряду.

"Вони прямо вказали на російську державу та армію", - зазначив Фредерікс.

За його словами, мета атак хакерів з Росії не шпигунство і отримання інформації, а заподіяння шкоди.

"найнебезпечніша річ - це хакерські атаки з метою завдати шкоди. Росіяни підняли це на високий рівень", - зазначив міністр.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, Центральне розвідувальне управління США з "високим ступенем достовірності" вважає, що за атакою вірусу NotPetya на Україну стоять хакери російського Міноборони, а саме зовнішньої розвідки, Головного управління Генштабу (колишнє ГРУ).