ua en ru

Brent впала нижче 104 дол. через перенасичення ринку

Нафта еталонної марки Brent впала нижче 104 дол. за барель у четвер на тлі надлишкових поставок і побоювань із приводу слабкого попиту, незважаючи на кризи в Іраку і Україні, передає Reuters.

Експорт нафти з лівійського порту Рас-Лануф відновився після того, як порт був закритий протягом року через те, що його блокували озброєні повстанці.

Крім перенасичення ринку, інвесторів турбує попит після несподіваного зростання запасів у США. Запаси виросли на 1,4 мільйона барелів минулого тижня, тоді як аналітики чекали скорочення на 2 мільйони барелів.

Вересневі ф'ючерси на нафту Brent подешевшали на 29 центів до 103,99 дол. за барель. Ф'ючерси на американську легку нафту знизилися на 36 центів до 97,23 дол. за барель.

"Прогноз поставок досить райдужний. Виробництво ОПЕК дуже хороше. Поставки з Іраку не постраждали", - сказав Фін Зібел з National Australia Bank (NAB).

Виробництво нафти у США, як очікується, буде рости. Управління енергетичної інформації підвищило прогноз виробництва нафти на цей рік до 8,5 мільйона барелів на добу з 8,42 мільйона барелів на добу, а на наступний рік - до 9,3 мільйона барелів на добу з 9,27 мільйона барелів на добу. Якщо прогноз на 2015 рік виправдається, це буде найвищий річний рівень видобутку нафти з 1972 року.

Нагадаємо, вчора вартість Brent знизилася до мінімального значення більш ніж за рік - надлишкові запаси компенсували ризик зриву поставок через конфлікти в Іраку і Лівії.