ru ua

BP: Усі законні вимоги щодо компенсації збитків від витоку нафти будуть задоволені.

Нафтова компанія BP пообіцяла продовжувати виплачувати компенсації за шкоду, причиною якої став витік нафти в Мексиканській затоці, до тих пір, поки не будуть задоволені всі законні вимоги. Представник BP заявив, що у компанії немає спеціально відведеного для цих потреб бюджету і вона буде платити так довго, як це буде потрібно, передає ВВС.
Раніше представник сил Берегової охорони США, який очолює операцію з ліквідації витоку, заявив, що лійкою, встановленої на місці аварії, вдається відкачувати близько третини тієї нафти, яка виливається в океан. BP сподівається, що найближчими днями кількість відведеному нафти збільшиться.
І ВР, і уряд Сполучених Штатів зазнали жорсткої критики у зв'язку з аварією, яку вже позначили як найбільшу екологічну катастрофу в США. З 20 квітня 2010 р., коли на буровій платформі ВР відбувся вибух, в Мексиканську затоку вилилося, за різними оцінками, від 504 тис. до 800 тис. бар. нафти. Фахівці ВР зробили вже 6 спроб зупинити потік нафти, але всі вони закінчилися невдачею. Пошкоджена свердловина, ймовірно, буде фонтанувати до серпня, коли ВР завершить буріння двох розвантажувальних похилих свердловин. Тим часом акції ВР на біржах стрімко дешевшають, і в пресі вже з'явилися спекуляції про можливе поглинання британської компанії конкурентами.