BP звинуватила AAR в порушенні акціонерної угоди ТНК-ВР

Четвер 27 жовтня 2011 09:50

Акціонери ТНК-BP опинилися на межі нового судового розгляду. Минулого тижня компанія подала апеляційну скаргу на рішення суду про непродовження терміну приєднання до позову групи її міноритаріїв, що вимагають з BP і її менеджерів відшкодування збитків на суму 409 млрд руб. Це рішення не було схвалене радою директорів, що порушує акціонерну угоду і статут ТНК-BP. BP направила лист на адресу російських акціонерів ТНК-BP, консорціуму AAR, в якому вимагає притягнути її менеджмент до дисциплінарної відповідальності.
У вівторок BP направила лист своїм російським партнерам по ТНК-BP. У ньому вона вказує на порушення статуту компанії та акціонерної угоди, повідомило РБК daily джерело, близьке до ТНК-BP. У листі, підписаному директором BP Russian Investments Limited Робертом Норрісом, говориться, що менеджмент "ТНК-ВР Холдингу" в кінці минулого тижня без схвалення ради директорів направив в арбітражний суд Тюменської області апеляційну скаргу на рішення суду про непродовження терміну приєднання до позову групи міноритаріїв. При цьому питання про те, чи підтримає "ТНК-ВР Холдинг" свого міноритарія, розглядалося радою директорів тільки в понеділок, але не було схвалене.
В результаті було порушено статут "ТНК-ВР Холдингу". Крім того, дії менеджменту "ТНК-ВР Холдингу" порушують акціонерну угоду компанії. Згідно з договором, будь-які дії дочірніх компаній TNK-BP ltd (у тому числі і "ТНК-ВР Холдингу"), в яких порушується сума понад 100 млн дол., повинні бути схвалені радою директорів материнської компанії, додав співрозмовник. BP вимагає, щоб ТНК-BP відкликала апеляційну скаргу, комітет з аудиту компанії провів розслідування за фактом порушення менеджерами норм корпоративного права і застосував до нього заходи дисциплінарної відповідальності.
У ТНК-BP, BP і AAR відмовилися від коментарів.
Основні слухання за позовом міноритаріїв до топ-менеджерів BP повинні відбутися 10 листопада. За неофіційними даними, в листопаді також може пройти засідання ради директорів TNK-BP Ltd, на якому буде розглядатися питання про подання компанією позову до BP, її представників у раді директорів і чолі BP Роберту Дадлі. Крім того, ще два позови від BP і AAR один до одного про порушення акціонерної угоди в закритому режимі зараз розглядає стокгольмський трибунал.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся