Понад 90% досліджених зразків виробів Roshen не відповідають нормам, - Росспоживнагляд

НовиниХарчопром    06.08.2013 - 11:21
Понад 90% досліджених зразків виробів Roshen не відповідають нормам. Про це йдеться в заяві Федеральної служби з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини РФ.

Понад 90% досліджених зразків виробів Roshen не відповідають нормам. Про це йдеться в заяві Федеральної служби з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини РФ.

Згідно із заявою, основною причиною не відповідності кондитерські вироби є не виконання законодавства в області захисту прав споживачів (вимоги до маркування харчової продукції - невідповідність інформації про харчової цінності продукції, вказаної на етикетці).

За порушення зазначених вимог статтями 14.7, 14.8, 14.15, 14.43 Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність.

"В першу чергу звертає на себе увагу не виконання українською стороною домовленостей щодо гармонізації національних систем контролю за якістю та безпекою харчових продуктів, досягнутих у 2012 р. при виникненні ідентичних проблем за іншими сегментами харчової продукції", - наголошується в повідомленні.

В даний час в Росподтребнадзор у встановленому порядку розглядає можливість зустрічі з компетентними органами України щодо цього питання.

Нагадаємо, раніше Мінекономрозвитку України заявило, що чекає на відповідь Росії для початку переговорів щодо імпорту продукції Roshen.

Минулого тижня Росспоживнагляд заявив про наявність бензопірену в українській продукції компанії Roshen. У повідомленні відомства зазначалося, що в продукції цих фабрик, зокрема в нововведенні ними молочному шоколаді, виявлений здатний накопичуватися в організмі людини і володіє канцерогенними властивостями бензопірен. Після цього партнери Москви щодо Митного союзу Казахстан і Білорусія теж почали перевіряти вироби.

У Міністерстві аграрної політики і продовольства України заявляли, що не мають претензій до якості продукції Roshen та з 5 серпня починають переговори з російською стороною.

У свою чергу представники Roshen заявили, що виявлення у складі їхньої продукції бензопірену не може вважатися порушенням норм РФ, так як норм, що регламентують вміст цієї речовини в кондитерській продукції, не існує не тільки в Росії і Україні, але і в країнах ЄС.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top