ua en ru

Богомолець: уряд заклав на лікування онкохворих лише 27% від потреби і залишив їх напризволяще

Богомолець: уряд заклав на лікування онкохворих лише 27% від потреби і залишив їх напризволяще Фото: Ольга Богомолець (з відкритих джерел)

Богомолець повідомила, що уряд на охорону здоров’я виділяє біля 3% ВВП

Уряд кинув напризволяще 73% онкохворих, не передбачивши грошей на їхнє лікування у Державному бюджеті на 2019 рік. Про це заявила народний депутат та голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець в ефірі "4 каналу".

"Уряд на охорону здоров’я виділяє біля 3% ВВП, і Супрун (т. в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, - ред.) це абсолютно влаштовує. Якби я була там, я б не дозволила такого бюджету ухвалити. Причому це не тому, що бракує грошей. Я автор закону, згідно з яким в нас впроваджено чудовий принцип "гроші йдуть за пацієнтом". МОЗ теж про це постійно говорить. Але ми ухвалили цей закон ще до того, як до міністерства прийшла ця команда. Це було одне крило реформи - оплата медичних послуг", - розповіла вона.

За її словами, "другим крилом реформи" мав стати закон про загальнообов’язкове державне медстрахування, але його досі не ухвалено.

"Другий закон, який ми приготували - про загальнообов’язкове державне медичне страхування. Він мав дати відповідь на питання, хто платить за медичну послугу. Тому що на сімейного лікаря люди 30 гривень на місяць ще знайдуть. Але знайти 300 тис. гривень на лікування онкології їм немає де, це нереально. І сьогодні в підготованому урядом бюджеті на 2019 рік закладено на лікування онкохворих дорослих 27% від потреби. А ухвалення закону про державне страхування блокується на рівні уряду!" - заявила вона.

Крім того, Богомолець пояснила, що таким чином через дії уряду без лікування залишилися більш ніж 73 тисячі нововиявлених онкохворих.

"В нас більш ніж 100 тисяч нововиявлених онкохворих щорічно. Це ті люди, яким вперше встановлено діагноз. З них гроші "підуть" лише за 27 тисячами хворих. А більш ніж 73 тисячі залишені державою напризволяще. Я спілкуюся з цими людьми – вони продають все майно, квартири, машини, але їм все одно не вистачає на повний курс хіміотерапії. Я, як голова Комітету з питань охорони здоров’я, питаю в керівництва МОЗ, в прем’єр-міністра, котрий несе повну відповідальність за ситуацію: що їм робити?", - сказала Богомолець.