ua en ru

Бочковський: визначати вартість ліцензії для операторів лотерей - право держави

Бочковський: визначати вартість ліцензії для операторів лотерей - право держави Фото: Андрій Бочковський (прес-служба)

Гендиректор УНЛ впевнений, що лотерейний бізнес повинен приносити гроші в бюджет

Лотерейний бізнес повинен, насамперед, приносити гроші в бюджет, саме тому держава має повне право визначати вартість ліцензій для операторів лотерей та модель ринку, який повинен працювати в Україні. Про це у своєму інтерв'ю "УНІАН" заявив генеральний директор "УНЛ" Андрій Бочковський.

"Нам теж не все подобається в проекті ліцензійних умов, розроблених Мінфіном. Однак я виходжу з того, що краще мати щось працює, а потім вже його вдосконалювати, ніж чекати ще п'ять років. За великим рахунком, це право держави визначати вартість ліцензії, а лотерея повинна приносити гроші в бюджет. Бізнес може погоджуватися чи ні. Якщо хтось не згоден, то не потрібно займатися цією діяльністю. Інвестори і партнери УНЛ готові конкурувати на таких умовах", - заявив він.

Разом з тим, на думку Бочковського, плата за видачу ліцензії є порівняно високою.

"Проект постанови Кабміну передбачає розмір плати за видачу однієї ліцензії 176,2 млн гривень, а також щорічну плату за ліцензію за певних пунктів розповсюдження лотерей в залежності від виду лотереї. Тобто можна додати ще 0,5 мільярда гривень щорічно. Таким чином, разом з податками УНЛ заплатить до 1 мільярда гривень платежів до бюджетів різних рівнів тільки в перший рік після видачі ліцензії", - заявив він.

Бочковський підкреслив, що УНЛ приймає точку зору держави щодо необхідності збільшувати платежі до бюджету і фінансування соціальних проектів, і зі свого боку постійно збільшує ці платежі. Однак для кардинального ривка і масштабної перебудови роботи західним і міжнародним партнерам компанії необхідні затверджені і зрозумілі правила гри, а для цього потрібно прийняти ліцензійні умови і видати ліцензії.

"Безумовно, ми розраховуємо на конкуренцію, оскільки оприлюднений проект ліцензійних умов розрахований на конкурентний ринок лотерей. Вибирати модель лотерейного ринку - це право держави. І це європейська практика. Держави ЄС самостійно визначають обмеження для ринку лотерей, виходячи з необхідності досягнення відповідних державних, соціальних та інших цілей. При цьому, в тій же Великобританії вже більше 20 років діє єдиний оператор національної лотереї - Camelot, який є приватною компанією", - заявив він.

Як повідомлялося, міністр фінансів Олександр Данилюк заявив про те, що лотерейний ринок потрібно легалізувати, оскільки гроші від легалізації вже закладені в бюджет на 2018 рік. "Ми принципово вимагаємо регулювання цієї діяльності, важливо цей ринок впорядкувати і зробити цивілізованим. Це мільярди податкових надходжень, які держава втрачає щорічно", - зазначив він.