Блокада Донбасу: НБУ поновив прогноз макроэкономічних показників

Блокада Донбасу: НБУ поновив прогноз макроэкономічних показників
Фото: НБУ оприлюднив нові макроекономічні прогнози

На 2018 рік прогнозується зростання за всіма основними показниками економіки

Національний банк України відновив прогноз основних макроекономічних показників України на 2017-2018 рік з урахуванням транспортної блокади Донбасу. Відповідна інформація розміщена на сайті регулятора.

Так зростання реального ВВП складе 1,9% замість раніше прогнозованих 2,8%. При цьому негативний вплив транспортної блокади Донбасу складе 1,3 п.п, а позитивний ефект від прогнозованої ситуації на зовнішніх ринках - 0,4 п. п. При цьому, на 2018 рік Нацбанк прогнозує зростання ВВП на 3,2%.

Прогноз споживчої інфляції залишився незмінним і складе 9,1%.

Щодо курсу гривні, регулятор прогнозує погіршення ситуації з платіжним балансом, що відіб'ється в першу чергу на обсяги чистої купівлі валюти на ринку поповнення резервів.

Що стосується стану поточного рахунку платіжного балансу, то регулятор погіршив прогноз для цього показника. У 2017 році він складе -4,3 млрд доларів, проти -3,5 млрд доларів, прогнозованих раніше. Блокада ОРДЛО скоротить рахунок на 1,8 млрд доларів, однак зовнішня торгівля повинна збільшити на 1 млрд доларів. На 2018 рік прогнозується такий же рівень дефіциту.

І, нарешті, міжнародні резерви України. За прогнозом НБУ, сума міжнародних резервів України не зазнає істотних змін у результаті блокади Донбасу. Попередній прогноз погіршений всього на 0,5 млрд доларів. А в 2018 році планується досягти показника міжнародних резервів України на рівні 27,1 млрд доларів.

Нагадаємо, Нацбанк надасть МВФ оновлені макропрогнози з урахуванням блокади Донбасу.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся